Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 17 червня 2019 07:55
Новини: Здоров'я
10380

Цьогоріч не відкрили 68 закладів відпочинку та оздоровлення дітей

КИЇВ. 8 червня. УНН. В цьому році через порушення вимог санітарного законодавства не відкрито 68 закладів оздоровлення та відпочинку дітей. Про це під час прес-конференції в медіа холі УНН повідомив завідувач комунального відділу Центральної СЕС МОЗ України Михайло Кошельник.

Він також зазначив, що під наглядом Державної санітарно – епідеміологічної служби станом на 1 червня в Україні знаходиться біля 16,5 тисяч закладів оздоровлення та відпочинку дітей, у тому числі біля 800 заміських таборів, близько 15 тис. міських таборів.

"В ході підготовки до оздоровчої компанії працівниками Державної санітарно - епідеміологічної служби спільно з представниками органів державної влади проведені перевірки щодо виконання планових завдань по покращенню санітарно - технічного стану та інших вимог в результаті чого було проведено близько 16 тис. перевірок і в результаті чого встановлено, що близько в 3,5% закладах є невиконання вимог санітарного законодавства", - зазначив він.

За словами М.Кошельника, з початку червня цього року розпочали свою роботу 55% закладів оздоровлення та відпочинку дітей, що становить 9091.

"В цьому році через порушення вимог санітарного законодавства не відкрито 68 закладів оздоровлення та відпочинку дітей. З початку оздоровчого сезону спеціалістами було припинено експлуатацію 9 закладів оздоровлення та відпочинку , зокрема, у Хмельницькій області та інших у зв"язку з тим, що не було готові до роботи харчоблоки, а також результати досліджень питної води не відповідали вимогам санітарних норм", - додав він.

М.Кожельник зауважив, що у ході підготовки до оздоровчого сезону було проведено близько 14 тисяч досліджень проб питної води за бактеріологічними показниками та близько 12 тисяч за санітарно-хімічними показниками. В результаті чого виявлено відхилень за санітарно-хімічними показниками у близько 3,2% за бактеріологічними – у близько 3%. Наразі проводяться перевірки меню в закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Як повідомляв УНН, у зв’язку з випадками холери , Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству охорони здоров’я запровадити посилений моніторинг санітарно-епідеміологічного стану місць відпочинку, контроль питної і морської води на півдні України. Водночас міністерство повинно негайно розробити план заходів з попередження поширення інфекцій у зв’язку з високими температурами і виявленням численних випадків шлункових інфекцій у Німеччині, Австрії, Данії, Великій Британії, Нідерландах, Швеції.

Також М.Азаров доручив щоденно проводити санітарно-профілактичні заходи в дитячих санаторіях і таборах відпочинку.

Раніше міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, який очолив штаб з організації дитячого літнього відпочинку  повідомив , що було перевірено стан готовності пришкільних дитячих таборів , цього року близько 17 300 дитячих закладів буде забезпечувати оздоровлення та відпочинок дітей.Загалом у пришкільних таборах буде проведено оздоровлення майже 1,702 млн дітей.

Згідно з рішенням Кабміну, на літнє оздоровлення та відпочинок зазначених категорій дітей буде спрямовано 12,761 млн грн, передбачених у Держбюджеті на поточний рік.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram