Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 12:09
Новини: Політика
9165

М.Азаров наказав розробити українські ініціативи в рамках Дунайської стратегії

КИЇВ. 8 червня. УНН. Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив відповідним міністерствам і відомствам, зокрема Міністерству інфраструктури та Міністерству економічного розвитку та торгівлі, розробити українські ініціативи в рамках Дунайської стратегії та підготувати відповідні проекти. Таке доручення Микола Азаров дав за результатами зустрічі з Віце-канцлером – Федеральним міністром з європейських і міжнародних справ Австрії Міхаелем Шпіндельеггером, повідомили УНН в секретаріаті КМУ.

Прем'єр-міністр висловив велику зацікавленість України брати участь в придунайському співробітництві. За його словами, Україна готова до обговорення конкретних проектів співпраці.

Крім того, Глава Уряду зазначив, що Україна розвиватиме своє Дунайське судноплавство, і на першому етапі необхідно відновити обсяги перевезення пасажирів та вантажів.

У рамках Дунайської стратегії Микола Азаров поставив завдання знайти компромісне рішення з Румунією щодо проходу суден румунською частиною Дунаю. За його словами, зараз Україна здійснює поглиблення гирла української частини Дунаю.
Прем'єр-міністр України зазначив, що Україна також хоче знайти спільне узгоджене тарифне рішення на прохід суден Дунаєм, оскільки, за його словами, румунські тарифи вищі, ніж українські.

Микола Азаров поінформував, що зараз Україна проводить модернізацію портів та судноремонтних заводів, що дозволить пришвидшити розвиток галузі судноплавства на українській частині Дунаю.

Крім того, сторони обговорили співпрацю України та Австрії у міжнародних організаціях.

У свою чергу Віце-канцлер Австрії зазначив, що вже сформовано Стратегію Придунайського регіону. Його позиція полягає в тому, щоб швидше переходити до реалізації конкретних проектів. На переконання Міхаеля Шпіндельеггера уже в липні поточного року можна формулювати пакет відповідних пропозицій для придунайських країн і почати їх реалізовувати.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...