Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 03:48
Новини: Політика
16530

Потенціал відновлюваних джерел енергії необхідно задіяти по всій Україні - КМУ

КИЇВ. 14 червня. УНН. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України занепокоєне тенденцією концентрації в деяких регіонах України великої кількості заявок на будівництво об’єктів, які використовуватимуть відновлювані джерела енергії. Таку заяву зробив Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич, він також наголосив, що необхідно задіяти потенціал відновлюваних джерел по всій Україні, повідомили УНН в прес-службі КМУ.

За словами чиновника науковці вже сьогодні фіксують перевищення співвідношення прогнозованих потужностей з наявним у регіонах потенціалом.

"Такий хаотичний розвиток може спричинити відтік інвестицій у цю сферу. Інвестори не матимуть гарантій адаптації об’єктів до об’єднаної енергосистеми. Крім того, необхідно задіяти потенціал відновлюваних джерел по всій Україні", - зауважив М.Пашкевич.

Голова Агентства запевнив, що найближчим часом буде відпрацьовано питання розробки та запровадження порядку введення в експлуатацію об’єктів з відновлюваної енергетики та їх адаптації до енергосистеми. Відповідне рішення буде подано на розгляд Уряду.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, АТ "Укрексімбанк" та Світовий банк сьогодні підписали угоду про залучення позики задля впровадження "Проекту з енергоефективності", згадної з якою Україна отримає 200 млн дол строком на 30 років. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ.

 

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич після урочистої церемонії підписання документів зазначив, що відповідно до зазначених угод, Світовий банк надасть АТ "Укрексімбанк" в рамках проекту по енергоефективності під державні гарантії кредитні ресурси в обсязі 200 млн дол. строком до 30 років.

М.Пашкевич зазначив, що це сприятиме активізації впровадження в Україні проектів та технологій з енергоефективності та енергозбереження. Голова Агентства зауважив, що ця подія є знаковою для України.

"Участь Світового банку в процесах підвищення енергонезалежності нашої країни надає позитивний сигнал іншим фінансовим установам. Залучення інвестицій в цю сферу надає можливість прискорити процеси структурної перебудови нашої економіки й підвищення її конкурентоспроможності на світових ринках", - наголосив М.Пашкевич.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за рахунок отриманих коштів Укрексімбанк надаватиме середньо- та довгострокові кредити на фінансування енергоефективних інвестиційних проектів, у тому числі й через інші комерційні банки. Відбір кінцевих позичальників та банків-учасників Проекту здійснюватиметься відповідно до визначених спільно зі Світовим банком критеріїв прийнятності, що передбачають зменшення споживання енергії та фінансову стійкість.

Довідка УНН. Публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України" – універсальна кредитно-фінансова установа із 100% державним капіталом. Незмінно входить до групи найбільших системних банків України, має найрозгалуженішу в Україні мережу банків-кореспондентів, яка включає понад 850 банківських установ у різних країнах світу. Посідає друге місце за активами у банківській системі України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...