Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 08:13
Новини: Політика
21240

КСУ визнав неконституційним закон про червоний прапор

КИЇВ. 17 червня. УНН. Використання Прапора Перемоги під час офіційних заходів разом з державним прапором України суперечить Конституції. Відповідне рішення Конституційного Суду було оприлюднено у п’ятницю, повідомили УНН у прес-службі КСУ.

Зокрема, у рішенні КСУ зазначається, що положеннями Конституції визначено вичерпний перелік державних символів України, до яких відноситься Державний прапор, Герб, Гімн.

У своєму рішенні Конституційний Суд посилається на те, що Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, армії та флоту.

Також КСУ звертає увагу на те, що під час ухвалення парламентом змін до закону про червоний прапор 21 квітня була порушена процедура.

"Закон № 3298 прийнято на пленарному засіданні Верховної Ради України 21 квітня 2011 року кількістю голосів народних депутатів України, яка є меншою ніж дві третини від конституційного складу Верховної Ради України. Згідно з частиною першою статті 152 Конституції України, закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності", - йдеться у рішенні КСУ.

Визнані неконституційними положення втрачають чинність з дня ухвалення КСУ рішення, яке є обов’язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Водночас Конституційний Суд у своєму рішенні пропонує Верховній Раді законодавчо встановити порядок використання державних символів України, зокрема, Державного прапора України.

Нагадаємо, 21 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає вивішування 9 травня поряд з Державним прапором червоного прапору Перемоги. Згiдно iз законом, зовнiшній вигляд копій прапора Перемоги має вiдповiдати вигляду штурмового прапора ордена Кутузова другого ступеня 150-ї Iдрицької стрiлецької дивiзiї.

9 травня у Львові сталися сутички зі стріляниною між представниками проросійських організацій "Родіна", "Русское единство" і ВО "Свобода".

Пізніше перший заступник спікера парламенту Адам Мартинюк зазначив, що постанова Верховної Ради не є причиною тих подій, які сталися у Львові 9 травня.

Президент України В.Янукович підписав Закон про червоний прапор лише 20 травня.

Цей закону, так само, як і законопроект до нього, викликали великий суспільний резонанс. Зокрема, його підтримали ліві сили. Натомість фракція НУ-НС вимагала скасування законопроекту про червоний прапор, а відомий громадський діяч Левко Лук’яненко висловив обурення фактом підписання Закону Про використання червоного прапора.


25 травня народні депутати України Арсеній Яценюк і Микола Мартиненко зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 8561 "Про скасування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...