Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 червня 2019 15:31
Новини: Економіка
14730

Підприємства Міноборони розбазарили 110 млн грн - Рахункова палата

КИЇВ. 20 червня. УНН. Переважна більшість відомчих підприємств Міноборони у своїй діяльності не враховували потреб української армії. Більше того -організовували незаконний розпродаж державного (військового) майна. Аудитори акцентували увагу на збитковій діяльності понад 50 відс. працюючих підприємств, на фактах розпродажу і розбазарюванні військового майна на суму понад 110 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати, передає УНН.

Рахункова палата провела аудит ефективності виконання державними підприємствами Міноборони замовлень в інтересах Збройних Сил України та використання переданого їм у господарське відання військового майна.

Колегія Рахункової палати наголосила, що "запроваджена у Міноборони система управління діяльністю підпорядкованих держпідприємств була неефективною, оскільки переважно спрямовувалася не на організацію виробництва, будівництва, ремонту або надання послуг для потреб Збройних Сил, а на невиправдані структурні зміни системи управління".

Міністерством незаконно були утворені господарські об'єднання у вигляді концернів, фактична діяльність яких звелася до торговельного посередництва.

"Незаконно створені Міноборони концерни - це той прошарок, що заважає отримувати звітність про використання бюджетних коштів і дозволяє безконтрольно відчужувати майно, - підкреслив Голова Рахункової палати Валентин Симоненко. - Вони створювалися не для управління майном, а для зухвалої приватизації та запровадження корупційних схем безконтрольного використання держпідприємств".

Відсутність обгрунтованої економічної політики і концепції розвитку відомчої промисловості призвела до того, що кошти, які військові підприємства отримували від реалізації переданого до їхніх статутних фондів майна, використовувалися на поточні потреби заводів замість модернізації виробництва та впровадження новітніх технологій для ефективного виконання замовлень в інтересах Збройних Сил України.

За висновком Колегії Рахункової палати, Міноборони виявилося нездатним забезпечити реформування підпорядкованих держпідприємств та ефективно, в інтересах обороноздатності держави, управляти власною виробничою базою.

Нагадаємо, військовою прокуратурою Південного регіону України до суду з обвинувальним висновком направлено кримінальну справу стосовно директора одного з державних підприємств Міністерства оборони України

 

Як встановлено, чиновник незаконно демонтував будівлі та споруди, інженерні комунікації підприємства загальною вартістю 9,9 млн грн. Одержані будівельні матеріали на суму 6,9 млн грн він незаконно реалізовував. Окрім цього, легалізував одержані злочинним шляхом доходи в сумі 5,7 млн грн.
Обвинувачений перебуває під вартою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...