Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 10:32
Новини: Політика
16740

ВИСТУП В.ЯНУКОВИЧА НА СЕСІЇ ПАРЄ. ПІДСУМКИ

СТРАСБУРГ-КИЇВ. 21 червня. УНН. Під час промови на сесії ПАРЄ Президент України Віктор Янукович висловив сподівання, що наступним кроком в процесі економічної інтеграції України до Європейського союзу стане поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі.

В.Янукович також розповів, що нині на завершальному етапі перебуває підготовка законопроекту про вибори народних депутатів України і найближчим часом його буде передано на експертизу до Венеціанської комісії. "Зараз відбувається його громадське обговорення і для мене як для глави держави дуже важливо, щоб новий закон отримав публічну довіру", - сказав Президент.

Крім того, глава держави відповів на запитання євродепутата ПАРЄ щодо ухвалення змін до Конституції України. Президент відзначив, що говорити про строки ухвалення можна буде тільки після створення Конституційної асамблеї. За його словами, зміни до Конституції, в будь-якому випадку, треба буде ухвалювати конституційним способом, тобто у Верховній Раді конституційною більшістю голосів народних депутатів.

Говорячи про майбутнє головування України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі у 2013 році, В.Янукович назвав пріоритетною тему існування на континенті заморожених конфліктів.

"Без врегулювання цих складних проблем завжди існуватиме загроза миру, стабільності і безпеці в Європі… Цьому питанню буде відведено одне з пріоритетних місць під час майбутнього головування України в Організації з Безпеки та співробітництва в Європі в 2013 році", - наголосив Президент.

Торкнувся глава держави у своїй промові також проблеми свободи слова. В.Янукович запевнив, що всі випадки здійснення тиску на журналістів та обмеження свободи слова отримуватимуть належну оцінку з боку відповідних органів. За його словами, чільна влада в Україні відкрита до діалогу з питань дотримання свободи слова. Президент також зазначив, що свобода слова і ЗМІ є одним з найбільших надбань України за роки незалежності.

В.Янукович розповів про порушення сотень кримінальних справ проти представників чинної та колишньої влади. Він звернув увагу на те, що представники колишньої влади, прикриваючись статусом опозиції, намагаються уникнути відповідальності за корупційні вчинки. За його словами, зусилля української влади в частині викорінення корупції наштовхуються на опір людей, "які звикли збагачуватись за державний кошт".

"Політика на викоренення цього ганебного явища є моєю непохитною позицією…Я маю політичну волю, незважаючи на посади чи політичну приналежність", - сказав Президент.

Водночас В.Янукович виступає за те, щоб українські політики не знали кордонів і їздили по всьому світу, щоб їх чули і щоб всі українські політики об’єднувались навколо тих процесів, які є в державі.

До того ж він зауважив: "Я як Президент держави не маю таких прав - наказувати слідчому в Генеральні прокуратурі, кому куди їхати", - очевидно, маючи на увазі заборону Генпрокуратури візиту Юлії Тимошенко до Страсбурга та Брюсселя, а також ряду українських областей, через що опозиція звинуватила владу у перешкоджанні політичній діяльності Ю.Тимошенко.

Відповідаючи на запитання парламентарів, В.Янукович сказав, що рішення Конституційного Суду щодо використання червоного Прапору Перемоги прийнято у рамках чинного Основного закону і воно ніяким чином не забороняє жодній людині або організації піднімати в День Перемоги той прапор, який був піднятий над Рейхстагом під час Другої Світової війни.

Президент України запевнив, що європейська інтеграція залишається безумовним і незмінним пріоритетом як внутрішньої, так і зовнішньої політики України.

"Ідея євроінтеграції справді об’єднала українське суспільство. Її підтримують як ключові політичні сили, так і більшість населення нашої країни", - сказав він.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...