Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 05:43
Новини: Політика
9720

Протипаводкова програма не діє через недостатнє фінансування - Рахункова палата

КИЇВ. 21 червня. УНН. Рахункова палата рекомендує посилити держконтроль за використанням бюджетних коштів Протипаводкової програми та на відповідальності за прийняті рішення з боку структур, які планують, отримують і освоюють ці кошти. Однією з причин невиконання програми - є погане фінансування. Про це УНН повідомили в прес-службі Рахункової палати.

"Виконання програми триває лише два роки, а ми вже маємо певний безлад у її фінансуванні та виконанні. Розпорядники коштів діють за відомчим принципом, а єдиний організаційний центр виконання програми відсутній, - зазначив на Колегії Голова Рахункової палати В.К. Симоненко. - Невже і цю фундаментальну реалістичну програму чекає доля більшості нереалізованих державних програм?!".

"Для вирішення загрозливої проблеми захисту народногосподарських об'єктів Прикарпаття від шкідливої дії річкових вод та унеможливлення повторення ситуації, коли після катастрофічного паводку в липні 2008 року держава понесла мільярдні збитки, в Україні з 2009 року діє Державна цільова програма комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету.

В прес-службі Рахункової палати зазначили, що Держагентство водних ресурсів як державний замовник - координатор програми та інші зацікавлені центральні органи виконавчої влади не створили належної організаційної системи для реалізації зазначеної програми та не забезпечили належної координації дій її державних замовників, що негативно позначилося на досягненні запланованих програмою результатів.

"Водночас Колегія зазначила, що протипаводкова програма, розрахована на майбутні 17 років, є якісним продуктом спільної праці українських учених, господарників, експертів, представників місцевих органів самоврядування, фінансистів тощо. Документ врахував природні особливості басейнів річок, кліматичні умови територій, стан і перспективи розвитку регіонів, де течуть Дністер, Прут, Сірет. Обрахунки з фінансування здійснено за прогресивним басейновим, а не регіональним принципом, і це є новим підходом до виконання поставлених завдань. От тільки старі принципи фінансування призводять до того, що навіть при недостатньому фінансуванні передбачених заходів частина коштів повертається до бюджету, а самі заходи залишаються невиконаними", - йдеться в повідомленні прес-служби. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...