Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 червня 2019 22:23
35970

Найголовніші проблеми державної служби – заробітна плата і плинність кадрів

КИЇВ. 22 червня. УНН. Робота на державній службі сьогодні залишається не привабливою для молоді, оскільки має низький рівень оплати праці. Про це під час прес-конференції у медіа-холі УНН сказав заступник начальника Головного управління державної служби України Олександр Шевченко.

"Для молоді не привабливий низький рівень зарплати, а також деякі обмеження. Наприклад, державний службовець може займатися тільки чотирма видами діяльності: педагогічною, творчою, науковою, а також медичною практикою, але не у робочий час", - зазначив О.Шевченко.

Також, він додав, що ще однією проблемою державної служби залишається плинність кадрів. Наприклад, претенденти, які хочуть потрапити на держслужбу 3-7 категорії, мають пройти відкритий конкурс, а для претендентів на 1-2 категорію держслужби існує спеціальна процедура.

"Держслужбовець може просунутись по кар’єрі шляхом підвищення кваліфікації або кадрового призначення", - сказав О.Шевченко.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, яке було проведено у 2009 році, 14,4% українців вважали найбільш престижною професію юриста. На другому місці виявилася професія лікаря - 9,7%, а третє місце розділили менеджер і банкір (8,5%). При цьому, у рейтингу престижних професій вчителі одержали 2,6%. Найменш престижними українці вважають професії двірника і прибиральника.

У 2011 році українці майже не змінили свого ставлення до престижності професії юриста - 13,5%.

Що стосується професії вчителя, то згідно з даними телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, звичайною професію вчителя назвали 42,2% громадян України. При цьому більше третини опитаних (33,1%) вважають цю професію не престижною, і лише кожний п`ятий (19,7%) – престижною.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...