Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 10:31
Новини: Політика
11430

Уряд повторно схвалив проект нової воєнної доктрини

КИЇВ. 23 червня. УНН.  Уряд повторно схвалив проект Указу Президента України "Про Воєнну доктрину України" з урахуванням пропозицій, наданих Радою національної безпеки та оборони України. Проект указу глави держави презентував перший заступник Міністра оборони України Володимир Можаровський. Про це УНН повідомили в прес-службі Міноборони.

Він наголосив, що Міністерство оборони працює над оборонним плануванням у державі, а також над провадженням адміністративної реформи.

Слід зазначити, що проект нової редакції Воєнної доктрини готували фахівці органів державної влади та науково-дослідних установ.

Відповідно до оновлених засад внутрішньої та зовнішньої політики України, у документі, зокрема, йдеться про дотримання Україною політики позаблоковості та послідовного неприйняття воєнної сили як засобу досягнення політичних цілей. Єдиною загрозою національній безпеці України у воєнній сфері доктрина вбачає загрозу застосування воєнної сили. У документі також наголошується, що досягнення необхідного рівня обороноздатності України здійснюється через формування і реалізацію воєнно-економічної, військово-промислової і військово-технічної політики. При цьому головний акцент робиться на принципі оборонної достатності.

І, зрештою, в документі сформульовано керівні погляди держави щодо застосування Україною воєнної сили в разі збройної агресії або збройного конфлікту. Основоположними принципами при цьому є незастосування першою воєнної сили , а також дотримання норм міжнародного права.

Водночас Україна, користуючись невід’ємним правом кожної держави на індивідуальну та колективну оборону в разі збройної агресії, не виключає можливості отримання військової допомоги від інших держав і міжнародних організацій.

Нагадаємо, напередодні проект Указу Президента “Про Воєнну доктрину України” був обговорений на нараді під керівництвом Секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової за участю першого віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва, заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, міністра оборони України Михайла Єжеля та директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрія Єрмолаєва.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...