Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 05:56
Новини: Політика
9480

В.Балога попросив В.Пшонку відновити "пізнавальні" візити у Чорнобильську зону

КИЇВ. 24 червня. УНН. Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога направив генеральному прокурору України Віктору Пшонці листа, в якому просить у нього підтримки в поновленні візитів до Чорнобильської зони, що здійснювалися з пізнавальною метою. Про це УНН повідомили в прес-службі МНС.

В листі зазначається, що "з метою забезпечення прозорості та відкритості у діях органів державної влади, реалізації права громадян на відвідування з пізнавальною метою ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, наказом МНС від 18.02.2011 № 159 було затверджено Порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення".

В.Балога запевнив, що цей Порядок погоджено із зацікавленими органами виконавчої влади. Крім того, документ пройшов відповідну експертизу, за результатами якої було прийнято рішення про державну реєстрацію цього акта.

"Разом з цим, Генеральна прокуратура України 10.05.2011 внесла протест на Порядок, як такий, що, на її думку, не відповідає чинному законодавству України. Міністерство, розглянувши зазначений протест та не погодившись з висновками Генпрокуратури України, вмотивовано відхилило зазначений протест, оскільки вважає, що при виданні Порядку діяло відповідно до норм Конституції та законів України", - зазначається в листі.

6 червня 2011 року ГПУ подала адміністративний позов до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо визнання протиправним і скасування зазначеного Порядку.Таким чином було зупинено дію цього документу, внаслідок чого виникла ситуація, що унеможливлює реалізацію гарантованого законами України права на відвідування з пізнавальною метою ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, а також права на доступ до інформації.

В МНС вважають, що зазначені обставини викликали негативний резонанс у суспільстві та завдають шкоди іміджу держави.

Унормування безпечного відвідування зони відчуження напередодні відзначення 25-х роковин Чорнобильської катастрофи дозволило її відвідати 304-м іноземним делегаціям із 48 країн світу (понад 3 000 осіб).

"Враховуючи суспільну значимість порушених питань, а також обґрунтованість позиції Міністерства, просимо Вашого сприяння та підтримки у вирішенні ситуації, що склалася", - йдеться у листі.

Нагадаємо, ще в грудні заступник голови Державної служби курортів та туризму України Дмитро Заруба зазначав, що "популярним туристичним маршрутом серед гостей ЄВРО-2012 може стати Чорнобильська зона".

За його словами, при правильній організації логістики Чорнобильська зона зможе приймати до мільйона людей у рік. "Для цього треба чітко відрегулювати схему проїзду й туристичного супроводу. Це режимна зона, а тому обов’язково має бути певна логістика", - зауважив Д.Заруба.


 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...