Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 червня 2019 18:53
Новини: Здоров'я
10500

Темпи інфікування ВІЛ серед споживачів наркотиків знижуються - МОЗ

КИЇВ. 24 червня. УНН. МОЗ України спільно з міжнародними і громадськими організаціями вдається попереджати та знижувати темпи інфікування ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Це досягається шляхом виваженого підходу до справи, а особливо до впровадження замісної підтримувальної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків. Про це йшлося на IV Національної конференції "Актуальні питання розвитку ЗПТ в Україні: доступність, якість, життєспроможність", яка цими днями проходить у Міністерстві охорони здоров’я України.

"Програма замісної підтримувальної терапії в Україні перебуває у фокусі пильної уваги не лише Міністерства охорони здоров’я України та Державної cлужби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, а й Адміністрації Президента України, Прем’єр-міністра України М.Азарова, віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики С.Тигіпко, - зазначила перший заступник міністра охорони здоров’я України Раїса Моісеєнко. – Сьогоднішня конференція набуває особливої актуальності ще й у зв’язку з тим, що Урядом України підписано угоду про Рамкове партнерство з Урядом Сполучених Штатів Америки, в якій Ціллю за номером 1 визначено зниження рівня передачі ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків".

Вона висловила сподівання, що конференція буде просувати високий рівень програмної та науково-дослідницької діяльності в сфері протидії ВІЛ-інфекції, заохочувати індивідуальні й колективні дії до ефективної боротьби із поширенням захворювання та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, діалог і розробку стратегій контролю за ВІЛ/СНІДом, а також сприятиме досягненню суспільної відповідальності за досягнення Загального доступу до профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки в Україні.

З 2005 року в Україні поступово почала впроваджуватися програма замісної підтримувальної терапії для споживачів опіатних ін’єкційних наркотиків. Головною метою проведення ЗПТ в Україні є попередження подальшого розповсюдження інфікування ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків; підвищення прихильності ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків до антиретровірусної та протитуберкульозної терапії; а також лікування хворих з опіоідною наркотичною залежністю.

Замісна підтримувальна терапія в Україні впроваджується насамперед як програма зниження шкоди та як компонент комплексного лікування синдрому залежності, що виник в результаті вживання опіоідів та ні в якому разі не є примусовою. Акцент в роботі зі споживачами ін’єкційних наркотиків також робиться на зворотній інтеграції в суспільство хворих, які пройшли курс ЗПТ та досягли ремісії.

Довідково: Про доцільність подальшого впровадження замісної підтримувальної терапії свідчать наступні позитивні результати:

- зменшення на 2% за 4 роки кількості уражених ВІЛ-інфекцією серед споживачів ін’єкційних наркотиків (у 2006 році серед 33 094 обстежених споживачів ін’єкційних наркотиків виявили 16,5 % ВІЛ-інфікованих, у2010 році серед 34 749 обстежених
споживачів ін’єкційних наркотиків виявили 13,34 % ВІЛ- інфікованих);

- зменшення темпів приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію (в 2006 році збільшення показника захворюваності на ВІЛ-інфекцію порівняно з попереднім роком становив 14,4 %, в 2010 році – 3,3 % порівняно з 2009 роком; при цьому збільшилась кількість тестувань на ВІЛ-інфекцію в уразливих групах з 2006 по 2010 рік на 25,7%);

- підвищення прихильності ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків до антиретровірусного та протитуберкульозного лікування (778 пацієнтів отримують антиретровірусну терапію, 1055 – протитуберкульозну терапію);

- покращення фізичного та психічного стану пацієнтів та підвищення їхнього соціального статусу: з 6127 пацієнтів працевлаштувались 2061 особа, 1828 особи створили сім’ї, 207 – народили здорових дітей. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...