Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 01:36
Новини: Економіка
11730

Уряд врегулює проблемні питання кредитної кооперації

КИЇВ. 25 червня. УНН. Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації. Про це УНН повідомили у прес-службі Держфінпослуг.

Проект документу розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 29.04.2011 № 76881/8/1-10 до постанови Верховної Ради України "Про затвердження звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації".

У зв'язку із нестабільною ситуацією у сфері кредитної кооперації, починаючи з 2009 року спостерігалось накопичення проблем із платоспроможністю кредитних спілок і, як наслідок, набуття системного характеру невиплат депозитних коштів членам кредитних спілок. При цьому у більшості випадків причиною невиконання зобов'язань по виплатам депозитних вкладів є зловживання з боку керівництва спілок.

У певної частини кредитних спілок є проблеми пов'язані із неналежним управлінням, додержанням корпоративних принципів, надмірною ризиковою політикою. Ці та інші проблемні моменти показали, що у законодавстві, яке регулює відносини у сфері кредитної кооперації, є достатньо прогалин, а його норми потребують концептуального вдосконалення як в частині діяльності кредитних спілок, так і в організації їх корпоративного управління та державного нагляду.

З огляду на це, план заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації передбачає провести велику роботу з розроблення нових та вдосконалення діючих актів законодавства щодо діяльності кредитної кооперації. Мета цієї роботи - поліпшення ситуації на ринку кредитної кооперації, в тому числі шляхом стабілізації діяльності кредитних спілок та забезпечення повернення депозитних вкладів їх членам спілки; підтримка подальшого розвитку кредитної кооперації; удосконалення пруденційного нагляду за кредитними спілками; мінімізація впливу на діяльність кредитних спілок кризових явищ, що можуть виникнути в майбутньому та зменшення зловживань з боку керівництва кредитних спілок (обмеження готівкових операцій, зобов'язання надавати інформацію регулятору щодо виданих кредитів, депозитів, складу органів управління, чітке обмеження обсягів кредитів, гарантування вкладів тощо).

План заходів також передбачає інформування громадськості про діяльність кредитних спілок, можливості та ризики роботи кредитної кооперації.

Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації" надасть можливість забезпечити подальший розвиток діяльності кредитних спілок та захистити права і інтереси громадян України - членів кредитних спілок. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...