Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 22:19
Новини: Політика
11145

Угоду про реадмісію між Україною та Норвегією передано на ратифікацію ВР

КИЇВ. 25 червня. УНН. Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження "Про подання на ратифікацію Верховною Радою України Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про реадмісію осіб". Про це УНН повідомили у прес-службі МЗС. 

Проект розпорядження розроблено Міністерством закордонних справ України з метою забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання цією Угодою чинності.

Угода забезпечить реалізацію Спільної декларації України та ЄС стосовно Ісландії та Норвегії до Угоди між Україною та ЄС про реадмісію від 18.06.2007 р., згідно з якою Договірні Сторони беруть до уваги тісні відносини між ЄС та Ісландією і Норвегією, зокрема, у розділі виконання, застосування та розвитку Шенгенського законодавства і визнають доцільність укладення Україною угод про реадмісію з Ісландією та Норвегією на тих же умовах, що й умови згаданої Угоди.

Ратифікація даної Угоди також створить передумови для полегшення візового режиму для громадян України, оскільки одночасно з набранням чинності цією Угодою вступить у дію Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз, підписана 13.02.2007 р. у м. Осло.

Реалізація положень Угоди відповідає інтересам нашої держави та її громадян, а також сприятиме інтенсифікації розвитку відносин між Україною, Королівством Норвегія та Європейським Союзом в політичній, економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Виконання Угоди після її підписання не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки, відповідно до загальної практики реалізації двосторонніх угод про реадмісію, громадяни третіх країн та особи без громадянства, які порушили законодавство держав договірних сторін, видворяються до країн їх походження чи громадянської належності, а не країн транзиту.

Водночас, відповідно до Угоди про фінансування проекту “Надання допомоги у питаннях, пов’язаних з реадмісією, та супутні заходи у рамках Місії EUBAM” від 25.08.2008 р., з боку ЄС передбачено виділення Україні грантових ресурсів в рамках Національної програми дій ЄІСП 2007 р. для вирішення питань реадмісії. В межах даної програми впроваджується проект “Консультативні послуги із створення центрів тримання та тимчасового розміщення нелегальних мігрантів в Україні – READMIT 1”. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...