Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 10:15
Новини: Економіка
11100

Антимонопольні органи СНД визначили напрямки спільних розслідувань

КИЇВ. 29 червня. УНН. Члени штабу із спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в державах-учасницях СНД визначили перспективними напрямки подальших спільних дій – ринки роздрібної торгівлі, фармацевтики, сферу державних закупівель. Таке рішення прийняте членами штабу у рамках 34-го засідання Міждержавної ради з антимонопольної політики держав-учасниць СНД, що відбулося в Душанбе (Республіка Таджикистан). Про це УНН повідомили у прес-службі АМКУ.

Участь у засіданні штабу та Міждержавної ради з антимонопольної політики держав-учасниць СНД взяв перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Юрій Кравченко.

Під час засідання МРАП представники антимонопольних відомств СНД обмінялося досвідом щодо захисту конкуренції в період виходу з фінансово-економічної кризи, забезпечення економічно обґрунтованого рівня цін на найбільш вразливі соціальні продукти та послуги.

Зокрема, українська сторона повідомила учасникам засідання про вжиті заходи, які сприяли формуванню справедливих цін на соняшникову олію, яйця, цукор, окремі послуги у сфері ЖКГ.

Велику зацікавленість викликала доповідь про досвід Федеральної антимонопольної служби Російської Федерації щодо демонополізації та розвитку конкуренції на ринках послуг із заправки повітряних суден в аеропортах. Йшлося, зокрема, про правила доступу до цих послуг з боку альтернативних паливно-заправних комплексів.

"Участь у роботі Міждержавної ради з антимонопольної політики дає нам можливість отримувати з перших уст інформацію про стан конкуренції в СНД, проаналізувати досвід та кращі практики наших колег. Антимонопольний комітет впевнений, що спільні зусилля держав-учасниць здатні захистити чесну конкуренцію та споживачів на всіх теренах СНД, адже об’єднання, насамперед, інтелектуальних ресурсів заради спільної мети – це завжди сила", – підкреслив Ю.Кравченко.

Як повідомлялося раніше, Комітет спільно з ФАС Росії та іншими конкурентними відомствами країн СНД розробив проект Модельної угоди про повітряне сполучення. Документ передбачає конкурсне призначення авіаперевізників на міждержавні маршрути, що має усунути дискримінацію серед учасників ринку та забезпечити на ньому розвиток конкуренції. Нині ця модельна угода опрацьовується на рівні Урядів країн-учасників МРАП.

Довідка. Міждержавна рада з антимонопольної політики країн-учасниць СНД створена у 1993 році на підставі багатостороннього Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики.

Штаб зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в межах СНД працює з травня 2006 року. Метою діяльності штабу є виявлення та припинення транснаціональних антиконкурентних практик. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...