Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
21615

На Волині відкрили пам’ятник Олені Пчілці

КИЇВ. 29 червня. УНН. Сьогодні в Луцьку відкрили погруддя Олени Пчілки - перший в Україні пам’ятник видатній письменниці. Про це УНН повідомив заступник начальника управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук.

Погруддя було встановлено на майданчику перед Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки.

"Спорудження погруддя стало результатом злагоджених дій влади і громадськості області, відбувалося виключно за благодійні кошти, під особистим патронатом голови Волинської обласної державної адміністрації Бориса Клімчука. Всього було зібрано близько 91 тис. грн", - зауважив В.Дмитрук.

За його словами, відкриття погруддя було приурочене 162-річчю від дня народження Олени Пчілки, яка народилась 29 червня на Полтавщині, в м. Гадяч.

Довідка УНН: Олена Пчілка, повне ім’я Ольга Петрівна Косач-Драгоманова, - видатна письменниця, вчена, громадська діячка, мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова. Творча діяльність Олени Пчілки тісно пов’язана з Волинню. У 1879-1882 рр. Ольга Косач разом з чоловіком і дітьми мешкала у Луцьку, з 1882-го у Колодяжному біля Ковеля. У Луцьку заснувала невеликий гурток, брала участь у аматорських виставах, за кошти від проведення яких, придбала книги для клубної бібліотеки, таким чином за її висловом, "заклала камінчик української культури”.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram