Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 21:58
Новини: Політика
11670

УКРАЇНСЬКО-МОНГОЛЬСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ. ПІДСУМКИ

КИЇВ. 29 червня. УНН. Сьогодні у Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Януковича та Президента Монголії Цахіагійна Елбегдоржа, який перебуває в Україні з Державним візитом. Після її закінчення розпочалася зустріч В.Януковича та Ц.Елбегдоржа в форматі "віч-на-віч". Далі під головуванням Президента України та Президента Монголії відбулись українсько-монгольські переговори і після цього – підписання двосторонніх документів.
 

Президент України підкреслив, що Україна зацікавлена у підтримці з Монголією постійних стабільних контактів. Особливо важливі у цьому контексті зустрічі на високому рівні, додав він. Зі свого боку Президент Монголії відзначив традиційно дружні взаємини між країнами. Він зокрема звернув увагу, що сьогодні воїни двох країн служать пліч-о-пліч у миротворчих силах у різних точках світу.

Ц.Елбегдорж звернув окрему увагу на високий рівень освіти, який традиційно отримували монгольські студенти в українських вузах (у 1983-1988 роках чинний Президент Монголії навчався у Львівському вищому військово-політичному училищі на факультеті військової журналістики).

В.Янукович вважає за необхідне активізувати рівень торгівельно-економічної співпраці між Україною та Монголією. За словами Глави Української держави, нині існує широке коло для розширення двосторонніх стосунків.

Крім цього президенти підписали Спільну заяву України і Монголії про розвиток партнерських відносин. Також в їх присутності було підписано:
- міжурядову угоду про співробітництво у галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.
- міжурядову угоду про співробітництво в галузі культури.
- міжурядову угоду про співробітництво в галузі вищої освіти.
- протокол між Урядами України та Монголії про внесення змін до Положення про Міжурядову українсько-монгольську комісію з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.
- план співробітництва між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ і торгівлі Монголії на 2012-2013 роки.

Під час брифінгу після зустрічі з Ц.Елбегдоржем В.Янукович зауважив, що Україна зацікавлена у питаннях видобутку коксівного вугілля на території Монголії. За його словами, Україна отримала відповідну пропозицію від Президента Монголії і найближчим часом українські експерти поїдуть в Монголію для того, щоб вивчити подібну можливість, яка, зокрема, стосуватиметься способів видобутку вугілля, його якості та можливості транспортування, скоріш за все, на територію Росії.

До того ж Глава Української держави повідомив, що Україна може побудувати на території Монголії виробництво з видобутку корисних копалин. За його словами, Україна, окрім іншого, має велику зацікавленість в тому, щоб приймати участь в розробці інших корисних копалин на території Монголії з подальшої можливістю їх переробки також на території цієї держави.

В свою чергу Монголія, за словами Цахіагійна Елбегдоржа, зацікавлена, щоб Україна інвестувала в її вугільну промисловість, атомну енергетику та сільське господарство.

Крім цього Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження "Про підписання проекту Угоди між Урядом України і Урядом Монголії про співробітництво в галузі освіти". Документ датований 22 червня. Співробітництво здійснюється відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, культури і науки Монголії про співробітництво в галузі освіти і науки на 2005-2008 роки від 12 грудня 2005 року. Угода надасть можливості обом країнам розширювати співробітництво в галузі освіти, сприятиме встановленню і розвитку безпосередніх контактів між вищими навчальними закладами, обміну студентською молоддю і молодими науковцями, зміцненню авторитету національних навчальних закладів.

Також Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час зустрічі з Президентом Монголії підтвердив зацікавленість Верховної Ради України в активізації контактів з Великим Державним Хуралом Монголії. В.Литвин також зазначив, що обмін у ближчій перспективі офіційними візитами Глав парламентів наших країн міг би надати потужного імпульсу реалізації практичних домовленостей і внести нову конкретику в двосторонню взаємодію.

Голова Верховної Ради запропонував розглянути можливість організації взаємних поїздок парламентських делегацій України і Монголії, а також встановити контакти на рівні профільних комітетів наших парламентів. В.Литвин також повідомив про створення в українському парламенті групи українсько-монгольської дружби.
Під час зустрічі наголошувалося на необхідності активізації торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, співпраці у культурно-гуманітарній сфері.

Раніше УНН повідомляв, що Президент Монголії Цахіагійн Елбегдорж сказав, що українсько-монгольські стосунки будуть активно розвиватися. Він додав, що все робитиме для їхнього зміцнення.

Нагадаємо, державний візит монгольської делегації в Україну розпочався з відвідин Львівщини. У складі делегації Україну відвідують також: міністр закордонних справ і торгівлі Монголії Гомбожав Занданшатар, міністр оборони, голова Монгольської частини монгольсько-українеської Міжурядової комісії Лувсанвандан Болд, міністр продовольства, сільського господарства та легкої промисловості Тунжин Бадамжунай, начальник Головного управління надзвичайних ситуацій Цевегмед Амгаланбаяр та інші.

Ц.Елбегдорж вже відвідав Академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, а також зустрівся із своїми однокурсниками. Як відомо, свого часу президент Монголії навчався у одному із львівських вузів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...