Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 12:58
Новини: Економіка
16080

Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів

КИЇВ. 8 липня. УНН. Однією із найважливіших проблем галузі є реалізація насіння із низькою сортовою якістю, що говорить про необхідність кардинальної зміни системи сортової сертифікації насіння та садівного матеріалу, а також адаптації державного насіннєвого контролю до європейських та світових стандартів. Про це сказав голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Поєдинок під час наради з начальниками – головними державними інспекторами обласних державних насіннєвих інспекцій, повідомили УНН в прес-службі КМУ.

Під час наради обговорювались питання реорганізації служби насіннєвого контролю, посилення контролю за вмістом генетично модифікованих організмів в насінні вітчизняної та зарубіжної селекції, проведення моніторингу стану насіннєвих посівів та забезпечення маркування партій насіння сільськогосподарських культур, які підлягають реалізації.

За словами М.Поєдинка, Держсільгоспінспекцією в насінництві передбачається запровадження ряду стратегічних завдань, які направлені на розвиток матеріально-технічної бази, впровадження сортової сертифікації за схемами ОЕСР, здійснення державного контролю за діяльністю суб’єктів у сфері насінництва, визначення посівних та сортових якостей насіння та садивного матеріалу, розроблення нормативно-технічної документації з насінництва.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Верховна Рада України ратифікувала Конституцію Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння.

Ратифікація зазначеної Конституції забезпечить повноправне членство України в Міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння, дасть змогу видавати сертифікат міжнародного зразка на якість насіння, зменшить перешкоди для руху насіння між державами, оскільки сертифікат на насіння Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння (ІСТА) визнається всіма країнами-членами цієї міжнародної асоціації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...