Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 18:04
Новини: Політика
13530

Ю.ТИМОШЕНКО. СУД У НАРАДЧІЙ КІМНАТІ. ПЕРЕДІСТОРІЯ

КИЇВ. 11 липня. УНН. Суддя Родіон Кірєєв пішов у нарадчу кімнату з приводу відмови колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко від послуг свого захисника Миколи Титаренка. У засіданні суду оголошено перерву орієнтовно до 15.00, передає кореспондент УНН. Незадовго до цього колишній прем’єр-міністр  зачитала заяву М.Титаренко, в якій він стверджує, що не може гідно захищати її, оскільки не отримує достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи.

Крім того, за ствердженнями М.Титаренко, суд втручається в дії захисника і нехтує своїми обов’язками, порушуючи право на захист Ю.Тимошенко. В заяві захисник Ю.Тимошенко, зокрема, повідомив, що позбавлений можливості гідно захищати свою підопічну.

"Мій захисник прийшов до суду, незважаючи на те, що знаходиться на лікарняному. Враховуючи, що вказівки Президента вищі за будь-які закони, я приймаю цю заяву. Мені дуже потрібний мій захисник, але він не може робити свою справу, оскільки ви позбавили його права знайомитися з матеріалами кримінальної справи, таким чином я відмовляюся від свого захисника", - наголосила Ю.Тимошенко.

Нагадаємо, на початку судового засідання головуючий у справі колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Родіон Кірєєв відхилив клопотання її захисника Миколи Титаренко про надання йому двох місяців для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Екс-прем'єр-міністр залучила до свого захисту в суді адвоката Миколу Титаренка наприкінці червня. При цьому вона неодноразово просила суд відкласти розгляд справи для того, щоб Титаренко мав можливість ознайомитися зі справою.
Сьогодні також суддя неодноразово звертався до Ю.Тимошенко з приводу того, що вона має гідно поводитися в залі засідань суду.

"Це не є вистава і театр, тому гідно поводьтеся. Підтримання порядку в залі судового засідання є вимогою суду. Якщо шановні народні обранці використовують довіру народу, щоб порушувати порядок в залі засідань суду, то суд буде робити усе, щоб не припустити таких дій. Суд буде продовжувати розгляд справи і не допускати нових порушень", - сказав Р.Кірєєв.

Нагадаємо, сьогодні у Печерському районному суді міста Києва розпочалося восьме засідання суду по справі колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Слід зазначити, що сьогодні Тимошенко прийшла до суду із своїм захисником, який на минулому засіданні, 8 липня, поскаржився на погане самопочуття і попросив головуючого у справі Р.Кірєєва перенести судове засідання на понеділок. М.Титаренко стверджував, що стан здоров’я дозволяє йому самостійно дійти до медичного пункту і отримати кваліфіковану медичну допомогу. Тим не менш, суддя Р.Кірєєв постановив викликати швидку допомогу для Титаренка. В результаті його госпіталізували до Київської обласної лікарні з гострою серцевою недостатністю.

На початку судового засідання суддя Печерського суду Родіон Кірєєв зробив зауваження екс-прем’єру Юлії Тимошенкоз приводу того, що Ю.Тимошенко не встала, виголошуючи заяву щодо дій головуючого у справі.

А екс-прем’єр-міністр України потім повідомила журналістам, що їй не залишили жодного шансу для захисту проти політичних репресій, тому вона не встає перед суддею.

"Те, що я не встаю в суді, - моя остання барикада захисту. Те, що я не встаю, свідчить про те, що мені не залишили жодного елементу захисту проти політичних репресій. Тим, що я не встаю, я говорю про те, що нам потрібно реформувати всю судову систему докорінно. Таким чином, я вимагаю від влади, щоб була реформована вся система правосуддя", - сказала Ю.Тимошенко.

Разом із тим вона зазначила, що не вірить у те, що нинішній Президент буде щось реформувати.

Як повідомляв УНН, сьогодні Печерський районний суд Києва продовжить сьогодні розгляд кримінальної справи по суті, порушеної стосовно екс-прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко. Її звинувачують у перевищенні службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...