Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 25 червня 2019 06:45
Новини: Економіка
13950

АМКУ оштрафував підприємство з вивезення сміття

КИЇВ. 11 липня. УНН. Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ "Грінко-Дніпро" (м. Дніпропетровськ) на загальну суму 25 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Про це УНН повідомили у прес-службі АМКУ.

Відділення виявило три таких порушення з боку підприємства на ринку послуг з вивезення твердих побутових і негабаритних відходів.

Як показало розслідування, ТОВ "Грінко-Дніпро" встановило економічно необґрунтовані тарифи на зазначені послуги. Так, витрати на збут перевищували 5 % планованої виробничої собівартості. При цьому, у підприємства була відсутня погоджена в установленому порядку органом місцевого самоврядування інвестиційна програма у сфері поводження з побутовими відходами.

Укладені зі споживачами договори щодо надання цих послуг не відповідали умовам типового договору. Зокрема, підприємство передбачило 5-ти денний термін вивезення сміття, хоча нормативом визначено – 24 годинний. У свою чергу це могло призвести до порушення ТОВ "Грінко-Дніпро" договірних обов’язків, що стосуються належного санітарно-технічного стану контейнерів, а також – до порушення прав споживачів на отримання своєчасних і якісних послуг.

Крім того, підприємство застосовувало різні тарифи до однакових угод на послуги з вивезення побутових відходів. Так, плата за послуги для населення коливалася від 32,88 до 53,08 грн за м. куб., для мешканців певної категорії – на рівні 29,88 грн за м. куб., для бюджетних установ та інших споживачів, в тому числі ОСББ – від 30,00 до 53,08 грн за м. куб.

ТОВ "Грінко-Дніпро" визнало порушення, зобов’язалося припинити неправомірні дії та сплатити штраф до державного бюджету.

Як повідомляв УНН, Антимонопольний комітет України нещодавно оштрафував підприємство на Дніпропетровщині за зловживання монопольним становищем на ринку гіпохлориту натрію.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram