Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 18:35
Новини: Політика
10155

А.Клюєв доручив вивчити перспективи запровадження системи інформаційного забезпечення

КИЇВ. 12 липня. УНН. Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв доручив вивчити перспективи запровадження в Україні системи державного інформаційного забезпечення. На цьому він наголосив під час наради, повідомили УНН у прес-службі урядовця.

Під час наради урядовці розглянули проект створення Інформаційно-аналітичного центру уряду України та його можливості. За допомогою такого центру можна проводити моніторинг основних соціально-економічних показників розвитку держави для прийняття ефективних управлінських рішень. Крім того, на основі даних, отриманих за допомогою системи інформаційного забезпечення, можна розробляти макроекономічні, галузеві, регіональні моделі розвитку України.

Як підкреслили учасники наради, основними джерелами інформації стануть статистичні дані та система космічного моніторингу, які будуть постачати інформацію до так званого Аналітичного центру.

Особливо були відзначені великі можливості космічного моніторингу, з допомогою якого можна буде отримати чітку і об’єктивну картину щодо стану будь-якого об‘єкту на території України та динаміки зміни ситуації на них. Космічні "заміри" дають гарантію достовірності такої інформації.

Космічний моніторинг може ефективно використовуватися в сільському господарстві, охороні навколишнього середовища, надрокористуванні, лісовому, водному та нафтогазовому господарстві, для управління транспортною інфраструктурою, муніципальним господарством чи моніторингу надзвичайних ситуацій.

За допомогою системи державного інформаційного забезпечення можна простежити за станом заповідних зон чи національних парків, виявити незаконну вирубку лісів чи несанкціоноване забудовування територій, нафтові забруднення, стихійні сміттєзвалища, контролювати за станом шлаковідстійників і полігонів промислових відходів та інші порушення чи надзвичайні ситуації.

За допомогою космічного моніторингу у галузі сільського господарства можна з точністю 90% спрогнозувати урожайність, проконтролювати використання земель сільськогосподарського призначення, а також систематично спостерігати за станом ґрунтів.

Андрій Клюєв доручив членам уряду, які брали участь у нараді, детально опрацювати вимоги до такої системи по кожній із галузей, наявні пропозиції та подати на розгляд власні пропозиції щодо перспектив запровадження в Україні системи державного інформаційного забезпечення.

Довідка УНН. Система державного інформаційного забезпечення потужно використовується в 32 країнах світу. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...