Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 18:44
Новини: Економіка
12540

Глобальний фонд готовий допомогти в Україні в боротьбі з туберкульозом і ВІЛ / СНІДом

КИЇВ. 13 липня. УНН. Виконавчий Директор Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Мішель Казачкін зазначив, що Глобальний фонд готовий допомогти в Україні в боротьбі з туберкульозом і ВІЛ / СНІДом, але для цього потрібно укласти рамковий договір щодо грантів міжнародної технічної допомоги. Про це УНН повідомили в прес-службі народного депутата Партії регіонів, голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої.

М.Казачкін підкреслив, що Глобальний фонд уважно стежить за відбувається в Україну реформою охорони здоров'я і високо оцінює недавно прийняті Закони по боротьбі з туберкульозом і ВІЛ / СНІДом. У той же час, він висловив стурбованість тим, що реалізовані і нещодавно укладені гранти Глобального фонду (а це понад 500 млн. доларів США) обкладаються 20%-ним ПДВ і 6%-ним митним збором, а також тим, що процедури закупівель медичних препаратів та обладнання за кошти грантів не відповідають вимогам Глобального фонду.

За його словами, для продовження ефективної співпраці Глобального фонду з нашою країною необхідне підписання рамкового договору щодо грантів міжнародної технічної допомоги між урядом України та Глобальним фондом.

Т.Бахтєєва запевнила М.Казачкіна, що візьме активну участь у підготовці проекту рамкового договору, оскільки в умовах недостатнього фінансування програм по боротьбі з туберкульозом і ВІЛ / СНІДом, Україні повинна докласти максимум зусиль для активізації співпраці з Глобальним фондом та забезпечення максимальної державної підтримки фонду.

"Знаючи суворі вимоги Глобального фонду з контролю, оцінці ефективності, досягнення результатів, Україна вкрай важливо на державному рівні створювати умови для максимально ефективного витрачання наданих фондом грантів", - сказала глава Комітету. 

Нагадаємо, Україна займає друге місце в Європі за темпами поширення ВІЛ / СНІДу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...