Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 20:07
Новини: Політика
14685

За копії публічної інформації доведеться платити - КМУ

КИЇВ. 13 липня. УНН. Уряд сьогодні ухвалив постанову "Про граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію". Про це УНН повідомили у прес-службі КМУ.

Як поінформував Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович, документ було прийнято на виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", який було прийнято 13 січня 2011 року. Частиною другою статті 21 даного Закону передбачено, що розмір фактичних витрат на копіювання та друк визначається відповідним розпорядником в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів. У разі, якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

Проект постанови пройшов широке обговорення, в остаточному варіанті було враховано цілу низку пропозицій, висловлених громадськими організаціями. Окрім цього, документ обговорювався на засіданні громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення, а також під час засідання круглого столу.

Олександр Курдінович наголосив, що згідно із Законом інформація на запит надається безкоштовно, запитувач відшкодовуватиме витрати на копіювання та друк лише в тому разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок.

Зокрема, при обрахуванні було враховано вартість паперу, виготовлення копії копіювальним апаратом, витрати на технічне обслуговування оргтехніки.

Уряд встановив, що граничні витрати на копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк) сягають не більше ніж 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки), формату А3 – не більше ніж 0,2 відсотка, що становить на сьогодні відповідно 1 гривня та 2 гривні.

За копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поруч з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) доведеться заплатити більше – від 0,3 до 0,5 відсотка від "мінімалки" (3-5 грн.)

При визначенні вартості послуги враховується розмір мінімальної заробітної плати на дату копіювання та друку документів.

Як повідомляв УНН, Закон України "Про доступ до публічної інформації", набув чинності 9 травня.

Цей документ має забезпечити українцям вільний доступ до тієї інформації, якою володіють чиновники та органи державної влади. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...