Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 06:32
Новини: Політика
10020

FATF написала М.Азарову, що Україна робить успіхи у протидії відмивання коштів

КИЇВ. 18 липня. УНН. Міжнародна організація протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму FATF на пленарному засіданні обговорила прогрес, досягнутий Україною у впровадженні плану дій в цій сфері. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ.

У листі Прем’єр-міністру України Миколі Азарову президент FATF Луїс Уррутіа повідомив, що "на Пленарному засіданні було визнано, що Україна безперечно продемонструвала прогрес в удосконаленні національного режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, включаючи прийняття законодавства". Цей прогрес висвітлений у публічному документі "Підвищення рівня виконання міжнародних стандартів у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму: постійний процес вдосконалення", який сьогодні доступний на сайті FATF. 

Нагадаємо, як в січні прогнозувала лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко: "Найближчим часом Україна почує невтішні висновки організації FATF (Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей. - Ред.) щодо корупції".

Довідка УНН: у липні 1989 р. на нараді голів держав та урядів "сімки" у Парижі було прийнято рішення про створення спеціального органу "для оцінки поточних результатів співпраці з метою запобігання використання банківської системи і фінансових установ для відмивання доходів та розгляду можливості прийняття додаткових превентивних заходів у даній області". Англійською цей орган отримав назву "Financial Action Task Force on Money Laundering" (FATF), французькою - Groupe d’Action Financiere sur le Blanchiment de Capitaux (GAFI).

У офіційних документах ООН (наприклад, у Резолюції Ради Безпеки 1617 (2005)) вказана назва відповідно до глосарію ООН перекладається на українську як "Цільова група з фінансових заходів у сфері відмивання доходів". У публікаціях Всесвітнього банку та МВФ, а також окремих нормативних правових актах Російської Федерації дається назва "Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням доходів". Для уникнення різночитання краще використовувати українську транслітерацію англійської абревіатури FATF – ФАТФ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...