Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 17 червня 2019 11:43
Новини: Культура
11100

О.Мітта розповів, як треба знімати кіно

ОДЕСА. 19 липня. УНН. Відомий російський режисер Олександр Мітта розповів про основи створення гарного сценарію. Як передає кореспондент УНН, секретами він поділився під час майстер-класу для слухачів літньої кіношколи, яка проходить у рамках ІІ Одеського міжнародного кінофестивалю.

Багато часу на майстер-класі Олександр Мітта приділив критеріям якості фільму, правильній побудові сценарію, вибору теми та ідеї. На думку режисера, спочатку глядач повинен дізнатися свого героя. Потім герой обов'язково повинен сподобається глядачеві, а для цього необхідно емоційне залучення.

"Ми любимо персонажів, які відстоюють ті ж ідеали і принципи, які відстоюємо ми самі. Особистих історій сотні й тисячі. Але в пам'яті залишається те, як конкретна історія і приватне життя висловлюють загальнолюдські ідеали", - повідомив режисер.

Він також розповів, як треба акцентувати увагу на негативних персонажах у фільмі.

"Зло має бути сильним, потужним і непереможним. Тільки тоді глядачеві буде цікаво спостерігати за боротьбою героя і анти-героя. Антагонізм повинен бути відчутним, ворог повинен бути очевидно сильніше героя, інакше який сенс переживати за результат бою?", - підкреслив О.Мітта.

Водночас він зазначив, що абсолютно неважливо, що перемагає - добро чи зло, "головне, щоб ідея торжествувала". На його переконання, ідея має бути головною при створенній будь-якого фільму.

"Неважливо, що перемагає - добро чи зло, головне, щоб ідея торжествувала. Іншими словами, смерть, скажімо, Ромео і Джульєтти, звісна річ, гнітючий фінал, але ідея твору - торжество свободи і любові, примирення ворогів - важливіше, і несе позитивну думку", - повідомив митець.

Довідка УНН. Одеський міжнародний кінофестиваль — кінофестиваль, що вперше відбувся в Одесі з 16 по 24 липня 2010 року і має стати щорічною подією, що проводитиметься в середині літа.

Фестиваль включає конкурсну програму повнометражних фільмів, а також позаконкурсну програму — "Фестиваль фестивалів", ретроспективи і спеціальні покази, окремі програми національних кінематографій і спеціальний проект — "Літня кіношкола".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...