Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 22 липня 2019 01:00
Новини: Здоров'я
12225

ЛІКАРСЬКі ЗАСОБИ В УКРАЇНІ. КОНТРОЛЬ ЗА ЯКІСТЮ

КИЇВ. 20 липня. УНН. Під час прес-конференції в медіа-холі УНН голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов розповів про контроль за якістю лікарських засобів та структуру споживання медпрепаратів в Україні. Найчастіше, за його словами, фальсифіковані лікарські засоби потрапляють до України з країн Південно-Східної Азії. Як правило, підробляють популярні, розрекламовані медичні препарати. 

"Є практично пряма залежність між розрекламованістю лікарського засобу і тим, як часто зустрічаються його фальсифікати", - відзначив О.Соловйов. Він назвав лікарські засоби, які найчастіше підробляють. Це традиційні протизастудні препарати (доларен, ефект, флуколд) та засоби для лікування шлунково-кишкових захворювань (фестал, мезим).

Як зазначив олова Держслужби нині передбачена карна відповідальність тільки за виробництво та реалізацію "отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів", однак виробництво фальсифікату підпадає лише під адміністративну відповідальність. Штраф за це не перевищує 1500 гривень.

О.Соловйов наголосив, що у структурі споживання медичних препаратів в Україні першість утримують ферментні ліки від шлунково-кишкових захворювань. "Це парадокс. Перше місце в структурі захворюваності в Україні займають хвороби серцево-судинної системи, а в структурі споживання лікарських засобів перше місце займають препарати від шлунково-кишкових захворювань", - сказав він.

За його словами, за 2010 рік українці придбали ферментних лікарських засобів на суму у 80 млн доларів.
 

Як повідомляв УНН, ВР прийняла за основу законопроект, яким забороняється реклама лікарських засобів. В Міністерстві охорони здоров’я підтримують цю пропозицію.

Раніше народний депутат від Партії регіонів Тетяна Бахтеєва повідомила, що, за даними досліджень, в першому кварталі 2011 року фармацевтичні компанії сумарно інвестували в рекламу ліків на телебаченні, в друкованих ЗМІ та на раді 760 млн грн, що на 38% більше ніж в минуло році. А це призводить до почастішання випадків самолікування.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram