Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 червня 2019 15:45
Новини: Економіка
8205

Рахункова палата: Мінекономіки та Радмін Криму не забезпечили розвиток регіону

КИЇВ. 21 липня. УНН. Рахункова палата перевірила виконання у 2007-2010 роках заходів Державної програми соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим на період до 2017 року. За результатами аудиту Колегія констатувала, що Міністерством економіки (номінальний державний замовник та координатор програми) та Радою міністрів АР Крим (відповідальний виконавець та співвиконавець переважної більшості заходів) не забезпечено створення системи організації виконання програми. Про це УНН повідомили в прес-службі Рахункової палати.

Програму було затверджено Урядом у 2007 році, вона мала б надати півострову можливість здійснити ривок вперед. Натомість за чотири роки реалізація заходів, які мали бути завершені у цей період, перебуває лише на рівні 11 відсотків.

Аудитори відзначають недосконалість програми. Всупереч вимогам Закону України "Про державні цільові програми", її проект було сформовано і затверджено без проведення державної експертизи. Крім того, в ній не зазначені очікувані щорічні результативні показники, які мають досягатися у процесі її виконання. За відсутності пропозицій, Уряд не вносив до Програми жодних потрібних змін, а в умовах зростання вартості робіт не коригувалися обсяги фінансування, переліки і терміни виконання заходів. Нарешті, не визначені державний замовник та керівник програми, а отже вона - практично була некерованою.

"Мінекономіки, а також окремими відповідальними за виконання заходів центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів АР Крим не розроблено ефективної системи забезпечення необхідними фінансовими ресурсами заходів програми. Тож третина з них взагалі не фінансувалася. У тому числі відсутній передбачений програмою план залучення інвестицій. Як наслідок, питома вага небюджетних та інших джерел інвестиційної складової у загальному обсязі фінансових ресурсів, спрямованих у цей період на виконання заходів, становила 12 замість 78 відс., передбачених програмою.

У результаті, не виконувалися основні інвестиційні заходи, які впливають на економічний потенціал автономії (зокрема, реконструкція причалів Феодосійського морського торговельного порту), інженерний захист території. Фактично з небюджетних джерел не фінансувалися заходи з охорони навколишнього природного середовища та техногенної безпеки (було передбачено понад 3 млрд. гривень)", - йдеться в повідомленні прес-служби.  

Нагадаємо, як повідомляв УННПрезидент України Віктор Янукович очікує від нового керівництва Севастополя розробки ефективної програми розвитку міста.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...