Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Здоров'я
18135

Сьогодні - Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами

КИЇВ. 28 липня. УНН. В Україні сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами. Біля пам'ятника Сагайдачному, на Контрактовій площі у Києві, з 12:00 до 15:00 пройде інформаційно-профілактична акція з підвищення рівня обізнаності населення щодо ризиків інфікування гепатитами В і С. Про це УНН повідомили в прес-службі МОЗ.

Зокрема, в рамках акції о 12:00 відбудеться брифінг, в якому візьмуть участь представники МОЗ та українських громадських організацій, що опікуються проблемами хворих на гепатит.

Під час акції охочі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на вірусні гепатити, а також отримати практичні рекомендації щодо профілактики, дізнатися більше про діагностику і лікування вірусних гепатитів.

Організатори акції : Міністерство охорони здоров'я України, Міжнародний Альянс по боротьбі з гепатитами, МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", ВГО "Зупинимо гепатит", компанії-виробники ліків, компанії, що проводять лабораторні дослідження, професійні лікарські товариства.

Як повідомляв УНН, у березні уряд ухвалив проект розпорядження "Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року".

Довідка: Вірусний гепатит (лат. Hepatitis viruses) - запалення тканини печінки, викликане вірусами.

Гепатит може бути викликаний багатьма причинами, але найбільш часто гепатит викликається вірусами. Віруси гепатиту відносяться до різних таксонів і відрізняються за біохімічним і молекулярним ознаками, але всі ці віруси об'єднує те, що вони викликають гепатити у людей. Хронічні захворювання печінки, серед яких вірусні гепатити В і С, входять до числа десяти основних причин смертності в світі. У світі 170 млн людей страждає гепатитом С і вдвічі більше - 350 млн хворіє вірусом гепатиту В, інфіковано вірусним гепатитом B, за оцінками, близько 2 мільярдів людей у всьому світі.

На даний момент відомо велика кількість вірусів здатних викликати вірусний гепатит: вірус гепатиту А, вірус гепатиту B, вірус гепатиту С, вірус гепатиту D, вірус гепатиту Е, вірус гепатиту F і вірус гепатиту G, віруси гепатитів TTV і SEN, вірус краснухи, цитомегаловірус , вірус Епштейна-Барра, вірус СНІДу (ВІЛ) та інші. Деякі віруси, що викликають вірусний гепатит, недостатньо вивчені.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram