Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 06:51
Новини: Київ
13290

"Київводоканал" створить підприємство, яке заключатиме договори з мешканцями будинків

КИЇВ. 3 серпня. УНН. ПАТ "АК "Київводоканал" в якості експерименту планує створити дочірнє підприємство, яке заключатиме прямі договори з мешканцями багатоквартирних будинків. Це сприятиме вирішенню проблемних питань обслуговування, повідомили УНН у прес-службі компанії.

Мешканці столиці нерідко стикаються з проблемою неякісної води, що надходить з кранів їхніх квартир. При цьому, усі питання, що стосуються якості питної води автоматично пов’язують з діяльністю Київводоканалу. Однак, Товариство відповідає лише за воду, яка постачається до будинку, а не безпосередньо у помешкання.

Непоодинокі випадки, коли аналіз води перед подачею її до внутрішньобудинкових мереж свідчить про відповідність усім нормативам, у той же час показники води з крану відрізняються та не витримують вимог якості. Будинкові водопровідні мережі не знаходяться на балансі Київводоканалу. Їх правильна експлуатація та обслуговування, в тому числі періодичний ремонт та промивку, належить до компетенції районних житлового-комунальних господарств.

Практика європейських країн передбачає роботу водоканалів з власниками будинків, а не безпосередньо зі споживачами. Створення дочірнього підприємства Київводоканалу – це своєрідний компроміс, який дозволить задовольнити вимогу щодо прямого надання послуг з водопостачання та водовідведення мешканцям будинків та врегулювати відносини з житлово-комунальними районними організаціями.

Найближчим часом, в якості експерименту, зазначене дочірнє підприємство прийме на себе зобов'язання експлуатації внутрішніх мереж водопроводу та каналізації декількох будинків міста Києва, а також визнає себе виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Мешканці матимуть можливість укласти прямі договори з підприємством, здійснювати оплату послуг водопостачання та водовідведення окремо від квартирної платні, вирішити питання обліку та якості послуг та – що є найважливішим – чітко розуміти, хто відповідає за якість надаваних послуг.

Тривалість проведення пілотного проекту – від шести до дев’яти місяців. Початок експерименту за опановано на початок серпня цього року. На підставі отриманих результатів фахівцями Київводоканалу буде запропоновано єдину узгоджену схему взаємовідносин між мешканцями, житлово-експлуатаційними організаціями, тепло- та водопостачальниками.

Довідка УНН. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (…)", витрати з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах визначаються окремо за кожною інженерною системою згідно з договорами, укладеними між виконавцем та субпідрядниками, які здійснюють утримання внутрішньобудинкових систем. Загальна вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових інженерних систем визначається як сума вартості технічного обслуговування наявних у житловому будинку внутрішньобудинкових систем.

Таким чином, вартість обслуговування усіх внутрішньобудинкових мереж (не лише водопровідних та каналізаційних) входить до загальної плати за утримання будинків і становить близько 43 коп. за 1 кв. м. Однак, на жаль, ці роботи часто не виконують через низку причин. Дочірнє підприємство ПАТ "АК "Київводоканал" - нестиме повну відповідальність за виконання цих послуг та дотримання умов експлуатації мереж. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...