Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 16:13
Новини: Технології
16620

В українській мережі з’явиться українська класика

КИЇВ. 3 серпня. УНН. В українській інтернет-мережі з’явиться українська класика у цифровому форматі. Про це УНН сказала Радник Президента України, керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Ганна Герман.

"Під час засідання останньої Гуманітарної Ради було прийнято рішення про створення електронної бібліотеки, що обійме літературу, музику і мистецтво. Українська електронна бібліотека з’явиться дуже скоро", - підсумувала чиновник.

Нагадаємо, 17 березня 2011 року Президент України виступив з ініціативою створення повномасштабної електронної бібліотеки, яка міститиме найрізноманітнішу інформацію про Україну, її історію, культуру, географію та сьогодення.

"Давайте започаткуємо рух зі створення культурної матриці, що дасть можливість побачити і пізнати справжню Україну – вимріяну та створену не лише нами, а багатьма поколіннями наших попередників. Я кажу про створення в Україні повномасштабної електронної бібліотеки. Вже сьогодні я хотів би дати доручення в якомога стисліший термін внести пропозиції щодо розвитку такого руху та створення інфраструктури, яка забезпечила б розвиток електронної бібліотеки", – сказав Глава держави під час засідання Громадської гуманітарної ради.

Віктор Янукович наголосив, що вже сьогодні на різних електронних ресурсах існує чимало найрізноманітнішої інформації про Україну, її історію, культуру, географію та сьогодення. Проте проблема в тому, що ця інформація розпорошена, несистемна й дуже часто її надзвичайно важко знайти.

«Тож давайте створимо ресурс, на якому у відкритому доступі буде представлено все найважливіше, що створене на нашій землі впродовж віків. Давайте доповнимо його тим, що впродовж 20 років продукувалося науковими інститутами та театрами, видавництвами і студіями звукозапису. Давайте відкриємо людям те, що зберігається в запасних фондах музеїв... Словом, усе те, що зроблено митцями – видано чи зроблено і самотужки, і за сприяння держави», – наголосив Президент.

На думку Глави держави, підтримка меценатів, раціональне використання грантів, можливості діючих громадських організацій, максимально ефективне використання наявних державних коштів – все це має забезпечити успішність проекту.

«Не маю жодного сумніву, що в цьому процесі спільного пізнання нас підтримає чимало активних людей з маленьких сіл та містечок. Багато з них будуть вважати справою честі докласти до загальної історичної та культурної карти України історію свого регіону, свого міста і села. Паралельно це стане випробуванням для академічних установ, письменників, музеїв, для кожного з нас», – сказав Віктор Янукович.

«У такий спосіб ми зможемо не лише подолати відірваність культурних центрів від регіонів, а й зробимо культурний продукт доступнішим», – додав Президент.

Щоб надмірно не заадмініструвати цей процес, не вбити ініціативу людей непотрібним або занадто прискіпливим контролем, Глава держави вважає за необхідне розвивати його як громадську ініціативу, що є державною за значенням, а не за статусом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...