Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 17:33
Новини: Здоров'я
13290

Щороку від серцево-судинних захворювань помирає 100 тис. українців

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Щороку від серцево-судинних захворювань в Україні помирає 100 тисяч українців. Про це під час засідання експертної групи щодо походження змін у номенклатурі тендерних закупівель за програмою "Виконання заходів запобіганню та лікуванню серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань" повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, передає кореспондент УНН.

"Так, наприклад, щороку виникає 100-120 тис. інсультів і 35% від їх загальної кількості відбувається у людей працездатного віку. 20 тис. людей щороку стають інвалідами", - сказав він.

За його словами, серцево-судинні захворювання найпоширеніша медико-біологічна і соціальна проблема і одна з причин смертності не лише в Україні, а й в усьому світі.

Він також зауважив, що вирішення відповідних проблем потребує значних коштів, яких, на жаль, сьогодні не вистачає.

"Цього року на закупівлю лікарських засобів (20%) і вироби медичного призначення (80%) "За програмою серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань" передбачено державне фінансування у розмірі 113,981 млн грн", - сказав чиновник.

О.Толстанов також наголосив,що оскільки цих коштів не достатньо, перед МОЗ України постає питання забезпечення їх ефективного використання, головним чином шляхом перегляду і оптимізації номенклатури закупівельних в рамках відповідної програми.

"Загальною метою у оптимізації державних закупівель МОЗ є не уможливлення монополізації фармринку, недопущення змови постачальників а також забезпечення лікарськими засобами якомога більшої кількості хворих за обмеженого державного фінансування", - сказав О.Толстанов.

Як повідомляв УНН, в столиці смертність від серцево-судинних захворювань займає перше місце.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...