Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 22:12
Ексклюзив: Економіка
19680

Без союзників Україні буде важко захистити свої інтереси на світовому ринку – І.Бураковський

Без союзників Україні буде важко захистити свої інтереси на світовому ринку – І.Бураковський

КИЇВ. 6 серпня. УНН. Без пошуку союзників Україні буде дуже важко захистити свої економічні інтереси на світовому ринку. Таку думку у коментарі УНН висловив директор Українського інституту економічних досліджень Ігор Бураковський.

"Для України на сьогодні потрібно зрозуміти одну дуже просто істину – немає великих і маленьких ринків. Ці ринки, де ми можемо щось продавати, є важливими для України. Зрозуміло, що реалізація такої, так би мовити, активної наступальної експортної стратегії вимагає двох компонентів: з одного боку, це чітка і продумана національна політика, а з іншого боку – це, звичайно, бажання і вміння конкурувати на світових ринках з боку українських підприємців", - зауважив він.

Тому що держава, за словами експерта, не може створити конкурентоспроможне підприємство, адже в кінцевому результаті все залежить від самих підприємців. "Але ясно, якщо держава не відшкодовує податок на додану вартість експортерам, якщо, скажімо, наш підприємницький клімат не є таким, який стимулює інновації, не тільки для експорту, але й в цілому, то зрозуміло, що на світовому ринку ми мало що можемо запропонувати", - підкреслив економіст.

І.Бураковський переконаний, що Україна повинна дуже сильно активізувати свою діяльність з різного роду міжнародними організаціями, які так чи інакше займаються питаннями міжнародної торгівлі або регулюванням міжнародних потоків товарів, людей, робочої сили та капіталів.

"У цьому плані ми повинні відслідковувати ті процеси, які відбуваються, і розуміти, що без активної позиції і без пошуку союзників в тих чи інших аспектах, нам буде важко захистити свої власні економічні інтереси", - наголосив І.Бураковський.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко у ході відеоконференції з регіонами висловив думку, що структура експорту України потребує серйозного переосмислення.

Як повідомляв УНН, Міністерство закордонних справ України закликало регіони України розвивати більш тісну співпрацю з країнами Азії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...