Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 27 травня 2019 09:01
Новини: Здоров'я
10950

Зміни у номенклатурі забезпечать хворих на серце необхідними ліками - МОЗ

КИЇВ. 5 серпня. УНН. У цьому році Міністерство охорони здоров'я України вперше залучило вітчизняних та міжнародних експертів та представників громадських організацій до участі у затвердженні переліку препаратів для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Про це поінформував заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов під час засідання експертної групи щодо погодження змін у номенклатурі тендерних закупівель за програмою "Виконання заходів запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань", повідомили УНН у прес-службі МОЗ.

У засіданні взяли участь директор Київського міського центру серця Борис Тодуров, представники Асоціації аритмологів України, Української асоціації боротьби з інсультом, Союзу споживачів медичної продукції та інших профільних громадських об'єднань та представники соціального проекту Hearts.in.ua.

"Ми разом повинні сформувати номенклатуру, яка б відповідала основному принципу - збереження здоров'я людей, уніфікації підходу та збільшення охоплення пацієнтів, які потребують лікування".- зазначив заступник міністра.

Олександр Толстанов наголосив, що серцево-судинні захворювання - напоширеніша медико-біологічна і соціальна проблема і є однією з основних причин смертності в усьому світі. Щороку від серцевих недуг помирають майже 500 тисяч українців. Це більше ніж від сукупної кількості випадків смерті від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу разом узятих.

"Щороку у нас реєструються майже 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100-120 тис. інсультів: 35,5% всіх мозкових інсультів відбувається у людей працездатного віку, щорічно помирає від 45 до 50 тис. хворих, а 20 тис. стають інвалідами", - додав Олександр Толстанов.

З огляду на прогресуючу тенденцію поширення серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань в України, а також їх значну питому вагу у структурі усіх захворювань, це питання без сумніву, першорядного значення.

Вирішення проблеми потребує значних коштів від країни, яких на жаль сьогодні не вистачає. Цього року на закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення за Програмою серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань передбачено державне фінансування у розмірі 113 981 000,00 грн.

"Цих коштів, звісно, недостатньо, тому перед МОЗ України сьогодні стоїть нагальне питання забезпечити їх ефективне використання головним чином шляхом перегляду і оптимізації номенклатури закупівель, - наголосив заступник Міністра. - Хочеться зазначити, що вперше у практиці визначення номенклатури закупівель до етапу розгляду номенклатури на Комісії МОЗ з номенклатури було проведено декілька попередніх етапів розгляду номенклатури: 1) робоча нарада за участі провідних експертів з кардіології і нейрохірургії; 2) розширена робоча нарада за участі головних позаштатних спеціалістів МОЗ та представників усіх регіональних управлінь охорони здоров'я країни. Вперше до слів фахівців почали дійсно прислухатись і враховувати їх фахову точку зору, чого, на жаль, не дотримувалось раніше".

Як повідомляв УНН, щороку від серцево-судинних захворювань помирає 100 тис. українців

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...