Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 03:55
Новини: Політика
14640

ПИТАННЯ ПОДВІЙНОГО ГРОМАДЯНСТВА. ДУМКИ ФАХІВЦІВ

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Державна міграційна служба України розробляє проект закону, який забороняє подвійне громадянство у разі, якщо людина займає високу державну посаду. Про це під час прес-конференції повідомила перший заступник директора Департаменту паспортної роботи і громадянства державної міграційної служби України Тетяна Нікітіна, передає кореспондент УНН.

"Що стосується представників влади питання щодо подвійного громадянства має бути врегульовано законодавчо і проект відповідного закону вже розроблявся 2010 році, але так і не був ухвалений", - сказала Т.Нікітіна.
За її словами, Державна міграційна служба сьогодні займається розробкою нового законопроекту, яким подвійне громадянство у зв’язку з виконанням відповідних функцій представниками влади не можливе.
"За досвідом Росії відомо, що у них заборонено на державному рівні мати подвійне громадянств, якщо особи займають високі державні посади", - додала вона.

Начальник Департаменту громадянства МВС України Ірина Фадєєва зазначила, що українським законодавством прямо не заборонено мати громадянство іншої країни. "Якщо громадянин України набув громадянство іншої країни, у правових відносинах він залишається лише громадянином України. Тобто, нашим законодавством прямо не заборонено громадянство іншої країни. У нас просто друге громадянство не визнається", - сказала І.Фадєєва.

За її словами, якщо навіть громадянин України, в ому числі і люди, що мають владні повноваження, які мають подвійне громадянство, у правових відносинах залишаються громадянами України.

І.Фадєєва також наголосила, що згідно з законодавством добровільне набуття громадянства іншої країни стало основою для оформлення втрати українського громадянства лише в редакції 1997 року.

Вона також вважає, що існування подвійного громадянства у високопосадовців несе загрозу національній безпеці України.
За її словами, на основі розпорядження Кабінету міністрів Департамент громадянства спільно з Державною міграційною службою України готує проект закону, який дозволить врегулювати питання подвійного громадянства народних депутатів та чиновників.
"Ми пропонуємо передбачити, що якщо громадянин набуває громадянства іншої країни - це його право, але в такій ситуації він має бути зобов’язаний інформувати про набуття другого громадянства уповноваженим органам України", - додала І.Фадєєва.

В свою чергу політолог Володимир Фесенко вважає, що для багатьох громадян України множинне громадянство було б дуже зручним. Про це він сказав під час прес-конференції, передає кореспондент УНН.
"За найскромнішими оцінками та результатами соціологічних досліджень не менше 20% населення України має родичів в Росії. Від так, є можливість виїхати до них закордон. Тому, в таких випадках наявність другого паспорту це дуже зручно", - сказав В.Фесенко.

Водночас, можливість отримання декількох громадянств не має розповсюджуватися на високопосадовців.
"Коли мова йде про високопосадовців, то тут виникає питання, чи будуть вони впливати на державну політику просуваючи інтереси іншої країни в середині України. І такі ризики існують" - додав експерт.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...