Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
23580

РОЗГЛЯД СПРАВИ Ю.ТИМОШЕНКО. ПІДСУМКИ ДНЯ

КИЇВ. 17 серпня. УНН. Печерскький районний суд зробив перерву у розгляді справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до 14.00 18 серпня, передає кореспондент УНН. Суддя у справі екс-прем’єр-міністра України Родіон Кірєєв запропонував підсудній надати вільні та детальні покази у справі, але вона відмовляється це зробити сьогодні, оскільки не готова, та попросила два дні перерви. Суд частково задовільнив її прохання. На сьогоднішньому засіданні свідчення надав Президент України (2005-2010 рр.) Віктор Ющенко, після яких нардеп від "БЮТ-"Батьківщини" Михайло Косів вигукнув йому в слід: "Покидьок!". Також відбувся допит колишнього уповноваженого Президента України з питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського. Свідок фактично підтвердив покази дані на досудовому слідстві. Після допиту свідка, Ю.Тимошенко потисла йому руку. Ще один свідок, колишній керівник апарату Кабінету Міністрів Михайло Лівінський, який вчора пр

Печерскький районний суд зробив перерву у розгляді справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до 14.00 18 серпня. Головуючий суддя запропонував підсудній надати вільні та детальні покази у справі, але вона відмовляється це зробити сьогодні, оскільки не готова, та попросила два дні перерви.

"Враховуючи, що усі свідки допитувалися зранку до ночі, без вихідних, а всі їхні покази треба систематизувати та проаналізувати, я сьогодні не готова до дачі показів і наполягаю на тому, щоб зробили перерву до понеділка. Я наполягаю на тому, що не відмовляюсь від надання показів у справі і прошу дати мені два дні", - сказала Ю.Тимошенко.

Суд частково задовільнив її прохання.

Між тим у "газовій справі" Ю.Тимошенко суд додав ще один документ. Суд постановив витребувати з Генпрокуратури лист Генерального прокурора Віктора Пшонки до керівника Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна.

"Наскільки я зрозумів, лист Пшонки буде витребуваний. (Під час судового засідання Ю.Тимошенко зазначала, що в цьому листі В.Пшонка фактично визнає, що директиви Кабміну в 2009 році не були потрібні – Авт.) Також буде витребуваний лист контрольно-ревізійного управління, згідно якого неможливо обчислити НАК Нафтогазу у 2009 році", - сказав адвокат підсудної Ю.Сухов.

На думку Ю.Тимошенко та її захисту, ці документи свідчать про її невинуватість.

Суд частково задовольнив клопотання, зокрема, долучивши деякі контракти між "Газпромом" і "Нафтогазом" до матеріалів кримінальної справи. Наприклад, це контракт на постачання газу за 2002 рік.

Сьогодні захисники Ю.Тимошенко заявили, що мають намір висунути клопотання про відновлення трансляції судового процесу над нею.

Ю.Сухов наголосив на тому, що захисники мають право клопотати про відновлення трансляції судового процесу, оскільки він є дуже цікавим для суспільства.

На сьогоднішньому засіданні встигли надати свідчення В.Ющенко та Б.Соколовський. Ще один свідок, М.Лівінський відмовився сьогодні надавати свідчення, оскільки не встиг знайти собі адвоката.

 

Колишній керівник апарату Кабінету Міністрів М.Лівінський, який вчора просив час для пошуку адвоката, хотів залучити під час надання своїх показів в якості захисника Сергія Власенко.

Прокурор виступив проти даного клопотання, аргументуючи це тим, що запропонована особа не може бути захисником, оскільки раніше С.Власенко був усунений від участі у цій справі і вже захищав підсудну. Разом з тим, Ю.Тимошенко і її захисник Ю.Сухов підтримали клопотання свідка.

Сам М.Левинський сказав, що у нього було мало часу для пошуку захисника і попросив все ж таки дозволити залучити С.Власенка.

Суддя Р.Кірєєв відхилив клопотання свідка і запропонував йому надати вільні й детальні покази.

Допит Б.Соколовського тривав 30 хвилин. Сторона обвинувачення і сторона захисту не стали ставити йому запитань. Б.Соколовський кілька разів обурювався тим, що його доставили до суду примусово.

В ході надання свідчень В.Ющенко повідомив, що наприкінці рудня 2008 року керівник НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина прийняв рішення повертатись з "газових переговорів" в Москві. Це було його рішення. Президент (2005-2010 рр.) також просив запам’ятати дві ключові дати: 27 і 28 грудня. "Це була трагедія для України, а для Росії якась перемога", - сказав він.
В.Ющенко пояснив, що 27 грудня 2008 року О.Дубина зателефонував до його соратника з "газових" питань Богдана Соколовського і сказав про те, що в Росії завершена технічна частина переговорів і йому необхідно зустрістися з В.Ющенко.

28 грудня 2008 року відбулася зустріч О.Дубини, В.Ющенка, О.Шлапака і Б.Соколовського. Зустріч тривала 40 хвилин. Під час зустрічі учасники переговорів в Росії повідомили, що проміжна ціна на газ для України складатиме 250 дол., а ціна на транзит 1,7 дол. Але, на думку О.Дубини, цю ціну можна було збити до 235 дол.

Крім того, В.Ющенко запевнив, що "жодним чином не здійснював тиску на делегацію у Москві".

Він зазначив, що угода 19 січня 2009 року полягає не в питанні ціни на газ, а в питанні економіки і безпеки. За словами В.Ющенка, "Харківська угода" 2010 року - це дитя народжене "московською угодою" 2009 року. Він також наголосив на тому, що завдяки угоді 2009 року Україна має найбільш дестабілізуючий фактор на найближчі 9 років.

В.Ющенко розповів, що напередодні підписання угод в Москві він зустрічався з Ю.Тимошенко. Також, під час зустрічі був присутнім тодішній представник Президента в Кабміні Олександр Шлапак. Він також повідомив, що пізніше до секретаріату Президента факсом з Москви потрапила електронна версія цієї угоди. Хто стояв за цим факсом, В.Ющенко не знає, але там був зміст цієї угоди і "шокуюча ціна" на газ.

Слід відмітити, що відповіді на запитання були прямі та обґрунтовані, тому жодних запитань з боку сторони захисту та самої обвинуваченої не було.

Коли В.Ющенко виходив, нардеп від "БЮТ-"Батьківщини" Михайло Косів вигукнув йому в слід: "Покидьок!" і суддя зробив йому зауваження.

В.Ющенко та Б.Соколовський попросили Печерський суд залучити у якості свідків у справі проти Ю.Тимошенко російського прем'єр-міністра Володимира Путіна та главу "Газпрому" Олексія Міллера.

Проте Прокурор зі сторони обвинувачення Михайло Шорін запевнив журналістів, що викликати свідків з російської сторони немає необхідності.

"Зі сторони обвинувачення немає свідків з Росії. Ю.Тимошенко інкримінують перевищення повноважень, а російська сторона не має до цього жодного відношення, тому і викликати цих свідків немає жодної необхідності", - сказав прокурор.

Нагадаємо, голова фракції “НУ-НС”, голова парламентського комітету з ПЕК Микола Мартиненко заявив, що якщо Росія не хоче йти на компроміс та змінювати умови "газових котрактів" – нашій владі треба набратись мужності і звернутись до суду (до Стокгольмського арбітражу).

Сьогодні цю заяву прокоментував експерт, генеральний директор російського фонду "Національна енергетична безпека" Костянтин Сімонов.

"Очевидно, що шансів на позитивне рішення по контракту між Україною та Росією у Стокгольмі ( у разі розгляду угоди Стокгольмським арбітражем – Ред.) просто немає", - зазначив К.Сімонов.

За його словами, українська сторона досить демократично виписала положення "газових угод" по відношенню до Росії. Тому на сьогодні немає жодних підстав для пред’явлення юридичних угод російській компанії "Газпром".

Також він додав, що заяви про нелегітимність підписання "газових контрактів" екс-Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко у 2009 році наносять серйозний іміджевий удар українській владі.

"Така політика є достатньо небезпечною, тому що, якщо ми ще раз доведемо справу до такої драматичної ситуації, то це призведе до негативних тенденції у поставках російського газу в Європу і звісно наш статус, як транзитера", - зазначив К.Сімонов.
Він зауважив, що подібні заяви української влади можуть поставити під удар рівень довіри до неї з боку міжнародних партнерів, у тому числі в енергетичній сфері.

"Якщо нинішня влада каже, що Ю.Тимошенко була не легітимним Прем’єром, то тоді будь-який політик не може приймати якісь рішення через те, що, наприклад, завтра зміниться влада і його рішення оголосять нелегітимними… Українська влада показує, що жодне рішення не можна сприймати, як довгострокове", - додав К.Сімонов.

Як повідомляв УНН, вчора відбулось двадцять четверте судове засідання у справі Ю.Тимошенко. Свої свідчення надав міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. Він звернувся до суду з прохання додати до справи документи про збитки "Нафтогазу" у 2009 році. Проте суд відхилив його клопотання.

Зараз захисниками Ю.Тимошенко у справі виступають адвокати М.Сірий, Ю.Сухов, О.Плахотнюк, а також захисники з кола близьких родичів чоловік О.Тимошенко і донька Є.Карр.

Нагадаємо, свідчення у справі вже дали екс-міністр МЧС Володимир Шандра, колишній заступник генерального прокурора, нині заступник міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова, колишній посол України в Росії, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, екс-міністр юстиції України Миколи Оніщук, колишній перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов, колишній представник Президент в Кабінеті міністрів Олександр Шлапак та інші.

Крім того, суддя повністю зачитав покази свідків у справі Ю.Тимошенко В.Пинзеника і І.Михальської дані на досудовому слідстві. В.Пинзеник наразі перебуває в лікарні.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram