Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 липня 2019 23:18
Новини: Здоров'я
12510

У 1029 таборах виявили порушення санітарного законодавства

КИЇВ. 22 серпня. УНН. На виконання доручення міністра охорони здоров'я України Державною санітарно-епідеміологічною службою МОЗ України за період з 14 липня по 19 серпня здійснено 6205 перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, у 1029 з них виявлено порушення санітарного законодавства, що складає 16,6 % від загальної кількості перевірених закладів. Про це УНН повідомили у прес-службі МОЗ.

За виявлені порушення санітарного законодавства до адміністративної відповідальності було притягнуто 1123 посадові особи закладів оздоровлення та відпочинку. Від роботи відсторонено 489 працівників, які не пройшли профілактичний медичний огляд.

Головними державними санітарними лікарями адміністративних територій призупинено, до усунення виявлених порушень, експлуатацію 58 закладів оздоровлення та відпочинку дітей та харчоблоків. З яких повністю припинено роботу 17 закладів, з них - 14 наметових містечок та таборів, що розпочали своє функціонування без погодження їх розміщення з територіальними закладами санепідслужби (АР Крим, Донецька, Закарпатська, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, області, м. Севастополь). 13 справ передано до прокуратури.

Фахівцями державної санепідслужби здійснено 2397 перевірок підприємств з виробництва та постачання харових продуктів, з яких на 483 виявлені порушення санітарного законодавства, що складає 20,1 % від загальної кількості перевірених підприємств, у зв'язку з чим 489 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Від роботи відсторонено 436 працівників, які не пройшли профілактичний медичний огляд.

Головними державними санітарними лікарями адміністративних територій призупинено, до усунення виявлених порушень, експлуатацію 21 підприємства з виробництва та постачання харчових продуктів. (АР Крим, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Сумська, Чернівецька області, м. Київ, м. Севастополь).

Головними державними санітарними лікарями адміністративних територій прийняті рішення про відновлення роботи 24 закладів та 6 підприємств-постачальників харчових продуктів.

Як повідомляв УНН, лише упродовж липня 2011 року зареєстровано масові харчові отруєння дітей під час оздоровлення та відпочинку. Зокрема із дитячого оздоровчого табору "Альбатрос" м.Севастополя з гострою кишковою інфекцією до лікарні госпіталізовано 74 дитини, із спортивного табору "Колос" Чернігівської області – 21 дитину. До Запорізької обласної інфекційної лікарні поступило 18 дітей, які відпочивали у дитячому оздоровчому таборі "Салют". Причому у день захворювання там відбулася перевірка органів СЕС, яка порушень не виявила. За даними фактами прокурорами порушено кримінальні справи, винні службові особи контролюючих органів притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Заклад "Альбатрос" закрито до кінця сезону.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...