Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
12480

Фонд гарантування інвестицій на фондовому ринку захистить власників коштів

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України "Про Фонд гарантування інвестицій на фондовому ринку". Документ внесено на розгляд Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Про це УНН повідомили у прес-службі КМУ.

Проект закону розроблено на виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Його підготовка обумовлена необхідністю посилення захисту інвесторів-фізичних осіб на фондовому ринку.

Законопроектом пропонується створити фонд, за рахунок коштів якого будуть здійснюватися компенсаційні виплати інвесторам у разі втрати інвестицій. Це стосуватиметься коштів та цінних паперів, переданих торговцю цінними паперами на підставі договору про управління цими документами, а також коштів, вкладених у цінні папери інститутів спільного інвестування, емісія яких була здійснена шляхом публічного(відкритого) розміщення.

Законопроектом передбачається, що фонд буде некомерційною самоврядною організацією. Діятиме він на підставі відповідного положення, яке затверджуватиметься наглядовою радою та погоджуватиметься Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Органами управління фонду є наглядова рада та правління.

Таким чином, з ухваленням цього законопроекту парламентом українське законодавство вдасться адаптувати до європейського, а інвестор буде захищений законодавчо від ризиків, що в свою чергу додатково підвищить інвестиційну привабливість українського фондового ринку. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram