Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
15885

Сертифікація транспортних засобів здійснюватиметься за європейськими нормами

КИЇВ. 23 серпня. УНН. В Україні впроваджуються європейські принципи допуску до експлуатації та використання колісних транспортних засобів. Відтак запроваджується перехід від сертифікації транспортних засобів згідно із системою сертифікації УкрСЕПРО до процедури затвердження їх конструкції відповідно до вимог Женевської Угоди 1958 року. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 738 "Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання", повідомили УНН у прес-службі Міністерства інфраструктури.

Перехідний період при підтвердженні відповідності колісних транспортних засобів, їх складових частин та приладдя від малоефективної процедури діючої системи сертифікації до процедури затвердження типу (гомологації), що базуються на положеннях європейських директив, становитиме три роки. За цей час виробники та імпортери ознайомляться з цією процедурою, а до українських законодавчих документів, пов'язаних із застосуванням сертифікатів на колісні транспортні засоби, будуть внесені необхідні зміни.

Зокрема, згідно із постановою, буде розроблено та ухвалено Порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, відповідно з положеннями якого ввозитимуться на територію України транспортні засоби. Цей порядок передбачатиме безпосереднє застосування доданих до Женевської угоди 1958 року технічних регламентів - Правил ЄЕК ООН, що містять правові підстави для допуску транспортних засобів до експлуатації та технічні вимоги до них за показниками безпечності, екологічності та енергоефективності їх конструкції.

Крім того, Міністерство інфраструктури України визначить відповідальні органи, що проводитимуть видачу сертифікатів типу транспортного засобу або обладнання без обмеження терміну дії. Сертифікати відповідності для забезпечення митного оформлення або реєстрації транспортних засобів виробниками видаватимуться органами із сертифікації, призначеними Мінекономрозвитку за поданням Мінінфраструктури.

Перехід до європейських стандартів сертифікації транспортних засобів дозволить підвищити безпеку автомобільних перевезень, дорожнього руху, спростити та здешевити процедури сертифікації продукції автомобільної промисловості при підвищенні її конкурентоспроможності на зовнішніх ринках, а також сприятиме створенню рівних та відповідних вимогам СОТ умов для національних виробників та імпортерів.

Проект постанови підготовлено Мінінфраструктури на виконання Закону України "Про приєднання України до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, 1958 року з поправками 1995" (Женевська угода 1958 року), Закону України "Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік", розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.03.2007 № 90-р "Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2007 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".

Проект постанови погоджений центральними органами виконавчої влади, урядовим уповноваженим з питань підприємництва, знайшов підтримку провідних професійних громадських організацій: Асоціації автовиробників України "Укравтопром", Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів "ВААІД", Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників "ВААП". 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram