Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
98115

А.Яценюк прагне імпічменту Президента

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Лідер політичної партії "Фронт Змін", народний депутат України Арсеній Яценюк вніс у Верховну Раду проект закону України "Про порядок імпічменту Президента України". Законопроект зареєстрований у парламенті 23 серпня за №9066. Про це УНН повідомили у прес-службі партії.

"Протягом всієї української незалежності президенти України, які обиралися народом, були над цим народом, а не разом із цим народом. Інститут президента перетворився на інститут благ, привілеїв, грошей, корупції, а не відповідальності, важкої та відданої праці для України та українців. Народ має нарешті отримати механізм контролю за президентом", - сказав Арсеній Яценюк, пояснюючи необхідність прийняття закону про імпічмент.

Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура потребуватиме 226 голосів, як це й передбачено Конституцією.

В законопроекті пропонується забезпечити відкритість та гласність процесу імпічменту президента. Спеціальна тимчасова слідча комісія проводить свою роботу у формі відкритих засідань, а відповідні рішення приймаються народними депутатами відкритим поіменним голосуванням.

Арсеній Яценюк нагадав, що стаття 111 Конституції України передбачає, що президент може бути усунений з постав Верховною Радою в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Стаття 111 Кримінального кодексу визначає поняття «державна зрада» як "умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України".  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram