Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17490

Питання маяків у Криму має вирішуватися на переговорах - МЗС

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Питання використання маяків у Криму повинно вирішуватися шляхом переговорів. Про це сказав на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Олег Волошин, передає кореспондент УНН.

"Ми не хочемо перетворювати питання маяків в конфліктну ситуацію… Це питання повинно бути вирішено шляхом переговорів", - сказав О, Волошин.

Дипломат наголосив, що українська сторона докладе максимум зусиль для того, щоб вирішити це питання з повним дотриманням національних інтересів української держави.

О. Волошин додав, що МЗС хоче забезпечити те, що флот функціонував відповідно до українського законодавства.

Нагадаємо, 2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняту 23 вересня 2010 року постанову Виконавчої служби про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо виконання судових рішень про передачу "Держгідрографії" маяків, що використовуються Чорноморським флотом Росії в Криму.

У такий спосіб тепер підлягають виконанню накази Господарського суду Криму від 16 жовтня 2006 року та 26 серпня 2008 року про вилучення в Міністерства оборони Росії 5 маяків ("Тарханкутський", "Євпаторійський" і "Айтодорський" (розташовані на однойменних мисах), "Ялтинський" (порт Ялта) і "Маяк Солодунова" (Каламітська затока біля міста Саки)), 2 станції радіонавігаційної системи (на "Тарханкутському" та "Євпаторійському" маяках) і низки навігаційних знаків.

При цьому штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі вважає, що такі рішення знаходяться не в компетенції суду, а повинні прийматися на урядовому рівні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram