Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
17835

Президент В.Янукович привітав українців з річницею Незалежності

КИЇВ. 24 серпня. УНН. Під час час урочистостей в палаці мистецтв "Україна", присвячених 20-ій річниці Незалежності України, які відбулись 23 серпня 2011 року, Президент України Віктор Янукович привітав українців зі святом, передає УНН.

"Для України та її громадян ці двадцять років – це не просто ювілейна дата.Це важлива віха в історії держави і суспільства, що пройшли горнило перших випробувань на міцність.Сьогодні ми з впевненістю стверджуємо: український народ достойно склав іспит на свободу і незалежність!", - зазначив Президент.

Головними недоліками, з якими має боротися українській народ, В.Янукович назвав комплекс меншовартості та відчуття апатії, які панують у суспільстві.

Проте, за словами Президента, "для нашого багатонаціонального народу ідея незалежності стала об'єднуючою духовною силою, що містить в собі такі цінності як свобода, гуманізм, демократія, толерантність, справедливість, соціальна єдність".

Період, який Україна пережила після Помаранчевої революції 2004 року, В.Янукович назвав "5-ма фактично втраченими роками життя держави":

"Українська політика була перетворена на нескінченне ток-шоу. Суспільство знову, як і в перші роки незалежності, було штучно занурено в дискусії про історію, що провокувало нові конфлікти і непорозуміння. Економіка увійшла в піке, її керованість була фактично втрачена. Зовнішня політика підмінювалась ритуалом, а на практиці – лише декларації і сумнівні прожекти та контракти, такі як газова угода 2009 року. Нагадаю також, що країна вимушено пережила експеримент з недолугою реформою політичної системи та невиправдані дострокові вибори до парламенту у 2007 році. Як логічний наслідок, розхитана та розхристана країна виявилась неготовою до викликів світової економічної кризи, і опинилась серед лідерів економічного спаду. Реальною загрозою став дефолт за зовнішніми зобов'язаннями держави", - зазначив голова держави. Проте, за його словами, "після президентських виборів 2010 року ми виправили ситуацію".

"Сьогодні я з упевненістю стверджую: В Україні є широкий консенсус щодо того, яку країну ми творимо разом. Це - сучасна, демократична, правова, високотехнологічна і розвинена держава, яка є невід’ємною складовою європейського цивілізаційного простору. І ця мета об'єднує усіх українців, незалежно від політичних уподобань чи віри. Шлях її досягнення безальтернативний — це реформи і глибока модернізація країни. Найближчим часом Україна буде в Європейській спільноті і увійде до кола розвинених країн. На шляху до цієї мети маємо вирішити низку стратегічних завдань, від яких великою мірою залежить майбутнє України. Буду відвертим: попереду на нас чекають непрості часи. Зберігається реальна загроза «другої хвилі» світової економічної кризи.

Вже зараз Уряд напрацьовує пакет антикризових заходів, які націлені на запобігання фінансової нестабільності та спаду виробництва. Таких провалів, що були допущені владою в 2008-2009 роках, не буде. Впевнений, ми впораємось з новими викликами і вийдемо на траєкторію стабільного прогресивного розвитку ще сильнішими", - запевнив Президент.

"В сучасному глобалізованому і складному світі ми мусимо ствердитись у якості сильної та амбітної держави, що має міцний фундамент і здатна відповідати на виклики буремного XXI століття – століття глибоких світових трансформацій.Чи готові ми до цього іспиту? Глибоко переконаний – так! І я в це вірю! І я знаю, як досягти цієї мети!" - заявив В.Янукович.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram