Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 17 червня 2019 10:19
Новини: Економіка
13815

М.Азаров доручив вдосконалити закон про держзакупівлі

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністреству економіки протягом двох тижнів узагальнити пропозиції щодо вдосконалення закону про державні закупівлі і внести їх на розгляд уряду. Про це він сказав у своєму вступному слові під час засідання уряду, передає кореспондент УНН.

"Одночасно із затвердженням бюджету ми повинні проінформувати суспільство і учасників ринку в першу чергу про масштабні програми і проекти, тобто, про пов’язані з ними державні закупівлі. Доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі розробити механізми створення і оприлюднення таких маркетингових планів держави – в усіх галузях. Тільки так наші програми розвитку та імпортозаміщення набудуть цілком реальних ринкових контурів.  Так само має діяти місцева влада. Заздалегідь проінформувати місцеві громади: на вирішенні яких проблем будуть сконцентровані зусилля", - сказав М.Азаров.

Ще одним завданням він назвав вдосконалення закону про державні закупівлі.

"Новий закон працює вже більше року, і практика засвідчила, що в окремих випадках, але системно жорсткі процедури, помножені на безвідповідальність чиновників, наприклад, медичної галузі, призводять до зриву закупівель. І Уряду доводиться приймати екстраординарні рішення, щоб рятувати ситуацію. Цілком очевидно, що в закон треба вносити певні зміни, які дадуть можливість у виключних випадках приймати оперативні рішення, але і нести за них персональну відповідальність. Не можна допустити, щоб заручником процедурної казуїстики була вся країна. Доручаю Міністерству економіки протягом двох тижнів узагальнити пропозиції щодо вдосконалення закону про державні закупівлі і внести їх на розгляд Уряду", - зазначив глава уряду.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 березня 2011 року проголосувала у першому читанні законопроект №7532, який вносить зміни до закону "Про державні закупівлі", після чого Світовий банк і Європейська комісія направили до Адміністрації Президента й уряду лист, в якому заявили про необхідність ветувати зміни до закону про держзакупівлі. 14 червня 2011 року В.Янукович застосував право вето до цього закону і відправив його на доопрацювання зі своїми пропозиціями. 8 липня 2011 року Парламент прийняв закон №7532 з урахуванням пропозицій Президента України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram