Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 17:53
Новини: Політика
11955

СУД НАД Ю.ТИМОШЕНКО. КІЛЬКІСТЬ ТОМІВ СПРАВИ МОЖЕ ЗРОСТИ. НОВІ ДОКУМЕНТИ

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Сьогодні Печерський районний суд Києва продовжив розгляд кримінальної справи екс-прем'р-міністра України Юлії Тимошенко щодо "газових угод" 2009 року, передає кореспондент УНН. Державний обвинувач Лілія Фролова роз’яснює ситуацію навколо питання кількості томів кримінальної справи за обвинуваченням Юлії Тимошенко. Зокрема вона зазначила, що не виключає, що кількість томів у справі лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко може збільшитись. Так, суддя Родіон Кірєєв, дослідивши 21 том кримінальної справи, заявив, що є ще 22 том, про який захисники Ю.Тимошенко навіть не знали. В свою чергу, сторона захисту підсудної на розгляд суду подала клопотання щодо долучення двох нових документів до її справи. Один документ головуючий суддя долучив, а другий, основний - ні. На початку судового засідання адвокат екс-прем'єр-міністра Ю.Тимошенко Олександр Плахотнюк знову звернувся до суду із клопотанням про її медичне обст

Державний обвинувач Лілія Фролова роз’яснює ситуацію навколо питання кількості томів кримінальної справи за обвинуваченням Юлії Тимошенко. Зокрема вона зазначила, що не виключає, що кількість томів у справі лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко може збільшитись.

Прокурор Лілія Фролова в інтерв’ю журналісту заявила про те, що "сьогодні головуючим у справі розпочато ознайомлення з 20-23 томами кримінальної справи. Треба уточнити з приводу того, скільки взагалі томів цієї кримінальної справи. Під час досудового слідства слідчими прокуратури були зібрано 15 томів. Наступні томи формувалися працівниками суду починаючи з 24 червня, до них уввійшли клопотання учасників процесу, протоколи, заяви та інше. Оскільки судовий процес триває, я не виключаю того, що томів кримінальної справи може бути більше. Все відбувається у межах чинного законодавства".

Так, суддя у справі екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко Родіон Кірєєв дослідив 21 том кримінальної справи, а потім заявив, що є ще 22 том, про який захисники Ю.Тимошенко навіть не знали.

Адвокат Олександр Плахотнюк заявив, що просить 30 хвилин для ознайомлення із цим томом кримінальної справи. В свою чергу адвокат Юрій Сухов підтримав свого колегу, сказавши, що також хоче ознайомитись із 22 томом, який був сформований вночі.

Р.Кірєєв не розглядає їх клопотання.

В свою чергу, сторона захисту підсудної на розгляд суду подала клопотання щодо долучення двох нових документів до її справи. Один документ головуючий суддя долучив, а другий, основний - ні.

В клопотанні йшлося про доручення до матеріалів кримінальної справи науково-консультаційного висновку завідуючим кафедри кримінального права та кримінології інституту ім. Т.Г.Шевченка професора Андрушко.

Адвокат Ю.Тимошенко Ю.Сухов прокоментував це клопотання: "Це науково-консультаційний висновок щодо постанови про притягнення в якості обвинуваченої і аналіз обвинувального висновку кафедрою кримінального права і кримінології інституту ім. Т.Г.Шевченка професора Андрушко", - сказав Ю.Сухов.

Він наголосив на тому, що в аналізі обвинувального висновку містяться факти, що в діях Ю.Тимошенко відсутній склад злочину, передбачений статтею 365, і зазначається, що Прем’єр-міністр мав право надавати відповідні директиви та діяв у межах чинного законодавства.

Суддя Р.Кірєєв не ухвалив клопотання її захисника про доручення до матеріалів кримінальної справи аудиту міжнародної компанії Ernst & Young.

Згідно цього аудиту, компанія "УкрТрансГаз" в 2009 році не понесла збитків і на транспортування газу в 2009 році було витрачено на 1 млрд грн менше, ніж у 2008 році.

Після рішення Р.Кірєєва щодо цього документу Ю.Тимошенко сказала: "Я хочу привернути вашу увагу, що компанії "УкрТрансГаз" в 2009 році не було завдано збитків. Суддя відмовляється встановлювати істину у кримінальній справі і штучним чином усуває зі справи докази, а також діє на боці обвинувачення".

Вона також звернулася до преси, яка присутня в залі судового засідання, щоб ЗМІ звернули увагу на те, що ключовий документ у її справі не був долучений до матеріалів.

В свою чергу, суддя попросив її не перетворювати судове засідання на прес-конференцію, на що Ю.Тимошенко відповіла: "Пане суддя, коли ви будете їсти в Лук’янівському СІЗО і вас будуть утримувати в бетонних норах разом з тарганами, я вам нагадаю весь ваш монолог". Цим висловом Ю.Тимошенко викликала в залі бурхливі оплески і вигуки "Браво!"

На початку судового засідання адвокат екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк звернувся до суду із клопотанням про її медичне обстеження. Суддя Р.Кірєєв

не поставив на розгляд це клопотання

, додавши, що заява захисника занесена до протоколу.

Такі дії судді викликали обурення у Ю.Тимошенко та її захисників. "Те, що ви оголошуєте це клопотання як розв’язане, означає, що ви позбавляєте мене права на медичну допомогу. Вчора ввечері до мене прийшов великий консиліум, який я не запрошувала. Я не хочу давати представникам влади права на моє медичне обстеження. Я не довіряю представникам влади, які мене репресують. Вчора лікар і медсестра були запрошені, але їм не дали зорбити аналізи. Ви продоіжуєте тактику недопуску медичного обстеження, а потім в ЗМІ йде інформація, що я від нього відмовилася", - сказала Ю.Тимошенко.

Вислухавши доводи екс-прем'єра, Р.Кірєєв зазначив, що її доводи не відповідають дійсності. "Вам надавалося право на включення до комісії вашого лікаря і медсестри. Доводи, які ви наводите, вже наводилися вами раніше", - сказав Р.Кірєєв.

В свою чергу, Ю.Тимошенко продовжує наполягати на тому, що її лікар і медсестра взяли у неї аналізи.

Між тим, учора лідерку "Батьківщини" Ю.Тимошенко оглянули в СІЗО. У заключенні лікарів: стан підсудної не змінився.

"На виконання рішення Печерського районного суду м. Києва дозволено проведення медичного обстеження Ю.В.Тимошенко медичними працівниками закладів Міністерства охорони здоров'я України в межах СІЗО. 30.08.2011р. група фахівців МОЗ України відвідала Ю.В.Тимошенко в СІЗО. До групи входили також довірені медичні працівники Тимошенко Ю.В. - лікуючий лікар та медична сестра, які були включені до складу групи на прохання пацієнтки", - зазначено у повідомленні.

"Від поглибленого медичного огляду пацієнтка утрималась. З часу попереднього огляду стан пацієнтки не змінився. Подальше медичне спостереження буде проводитись за місцем перебування", - повідомляє прес-служба МОЗ.

Нагадаємо, що групою фахівців МОЗ протягом 18.08.2011, 20.08.2011, 22.08.2011, 23.08.2011 та 27.08.2011 Тимошенко Ю.В. пропонувалось обстеження, в тому числі лабораторні, у порядку, визначеному спільним Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України. Від поглибленого медичного огляду пацієнтка утрималась. У висновку про стан здоров'я, який крім фахівців закладів МОЗ України був підписаний особисто довіреними медичними працівниками Ю.В.Тимошенко, стан пацієнтки визначено як задовільний.

На судовому засіданні Ю.Тимошенко перебуває у залі засідань зі своєю традиційною зачіскою, поруч із нею - її донька Євгенія Карр, адвокати Микола Сірий, Олександр Плахотнюк та Юрій Сухов. Другий захисник зі стороини родичів - іі чоловік Олександр Тимошенко - наразі відсутній, проте судове засідання продовжується без нього. До Печерського суду прийшла тітка Ю.Тимошенко Антоніна Ульяхіна.

На засіданні суддя продовжує досліджувати докази у справі Ю.Тимошенко: суд оголошувє докази, але без вказання сторінки у справі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...