Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 16:30
Новини: Політика
13410

СУД НАД Ю.ТИМОШЕНКО. ВІДХИЛЕННЯ НИЗКИ КЛОПОТАНЬ

КИЇВ. 1 вересня. УНН. Сьогодні у Печерпському суді продовжився розгляд кримінальної справи екс-прем’єр-міністра України. Захисники екс-прем’єр-міністра України подали цілу низку клопотань про витребування низки важливих, на їх думку, для її справи документів. Але cуддя Родіон Кірєєв відхилив це клопотання. Перед тим, адвокати Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк 29 серпня через канцелярію суду подав клопотання про те, щоб під час судового засідання були відтворені допит Ю.Тимошенко та її очна ставка із колишнім головою НАК "Нафтогазу" Олегом Дубиною, проте головуючий судя Родіон Кірєєв не став дивитись це відео. Також адвокати підсудної через канцелярію суду подали низку клопотань, у яких просять оголосити документи в кримінальної справи, проте і їх Р.Кірєєв відмовився зачитувати. Також сьогодні Р.Кірєєв вигнав бютівця із зали засідань суду за жарти, а захисник Ю.Тимошенко назвав Р.Кірєєва "Юлія Володимирівна", передає кореспондент Захисники екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко подали цілу низку клопотань про витребування низки важливих, на їх думку, для її справи документів.

"Мої захисники просять витребувати контракти за 2008 рік між НАК "Нафтогазом" і "УкрТрансГазом" на поставку газу для технічних потреб, де містяться об’єми і ціна цього газу, а також такі самі контракти за 2009 рік. Якщо порівняти вартість газу в контрактах за 2008 і 2009 рр. це значить, що були не збитки, а прибутки. Тому, адвокати просять витребувати ці два ключових контракти", - сказала Ю.Тимошенко.

Далі вона наголосила на тому, що головуючим суддєю Родіоном Крєєвим 4 рази було відмовлено клопотання про залучення міжнародного аудиту компанії "Ернст енд Янг". На її думку, цей аудит повністю доводить її невинуватість і свідчить про те, що НАК "Нафтогаз" працював з прибутками. Також Ю.Тимошенко і її захисники хочуть витребувати два протоколи засідання правління компанії НАК "Нафтогаз": перший протокол від 12 січня 2009 року свідчить про те, що правління компанії надало право її тодішньому голові Олегу Дубині визначати, які документи йому підписувати; а другий протокол від 22 січня 2009 року свідчить про те, що правління компанії повністю схвалило "газові контракти" 2009 року підписані О.Дубиною і його заступником І.Діденком на базі директив Ю.Тимошенко і взяло їх до виконання.

Окрім того, Ю.Тимошенко наполягає на витребуванні 14 томів дослідчої перевірки СБУ, які стали приводом для порушення кримінальної справи щодо неї.

"Ці томи свідчать про те, що справа повністю робилася і фальшувалася в СБУ, а вже потім була передана в Генпрокуратуру і слідчий з унікальними здібностями Нечвоглод за 1 день проаналізував цю справу", - сказала Ю.Тимошенко.

Також, Ю.Тимошенко хоче витребувати в "РосУкрЕнерго" контракти за 2006-2010 рр. про закупівлю природного газу і передачу його дочірній компанії "УкрГазЕнерго".

Суддя у справі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Родіон Кірєєв відхилив це клопотання. Зокрема, Р.Кірєєв прийняв рішення лише з приводу контрактів між НАК "Нафтогаз" і "РосУкрЕнерго" за 2006 рік. Ці контракти суд постановив витребувати.

Таке рішення судді викликало бурхливу реакцію Ю.Тимошенко та її захисників. Екс-прем’єр сказала, що із таким ставленням до права Р.Кірєєву місце у в’язниці. "Я не знаю, як ви вдягнули цю мантію і ознаки держави, адже ви злочинець", - сказала Ю.Тимошенко. Вона також звинуватила його в цинізмі.

Перед тим, адвокати Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк 29 серпня через канцелярію суду подав клопотання про те, щоб під час судового засідання були відтворені допит Ю.Тимошенко та її очна ставка із колишнім головою НАК "Нафтогазу" Олегом Дубиною, проте головуючий судя Родіон Кірєєв не став дивитись це відео.

Обґрунтовуючи клопотання, Ю.Тимошенко наполягала на тому, що всі матеріали справи у відео- та аудіовигляді необхідно відтворювати під час судового засідання, а відеозапис очної ставки з О.Дубиною обов’язково має бути відтворений у суді. Разом із тим, її захисник Юрій Сухов зазначив, що необхідно передивитись і її допит у Генеральній прокуратурі для того, щоб пересвідчитись, чи були дотримані права Ю.Тимошенко під час слідчих дій і чи відповідає дійсності протокол допиту.

У свою чергу, прокурори заперечили це клопотання, вказавши, що немає підстав для відтворення відеозаписів. Суддя Родіон Кірєєв прийняв рішення не відтворювати вказані відеозаписи під час судового засідання, оскільки, на його думку, усі докази вже були досліджені судом, а вказані відеозаписи і так містяться у матеріалах кримінальної справи.

Також адвокати підсудної через канцелярію суду подали низку клопотань, у яких просять оголосити документи в кримінальної справи, проте і їх Р.Кірєєв відмовився зачитувати.

"Оголошення всіх матеріалів у справі і надання їх для огляду передбачено КПК. Документи, які є у справі, повинні бути оголошені судом, зокрема усі матеріали з 10 по 22 том мають бути оголошені під час судового засідання", - зазначив адвокат Юрій Сухов.

В свою чергу, Ю.Тимошенко наголосила на тому, що оголошення або огляд документів в судовому процесі є дуже важлим. "Те, що частина документів не оголошена у судовому процесі, є прямим порушення КПК. Тому я просила би, щоб усе, на чому наполягали мої захисники під час того, як ви читали матеріали кримінальної справи, було оголошено у повному обсязі", - сказала екс-прем’єр.

На її думку, суд не оголосив документи, що містяться в сьомому томі справи, де частково розміщені акти передачі-прийому технічного газу від НАК "Нафтогазу" до "УкрТрансГазу". Ті акти, на думку Ю.Тимошенко, напряму свідчать про її невинуватість.

Р.Кірєєв наголосив на тому, що усі документи у кримінальній справі Ю.Тимошенко були оглянуті і оголошені судом, а також була оголошена суть документів. На його думку, клопотання захисників Ю.Тимошенко не містять належних доводів.

Зазначимо, що найбільше Ю.Тимошенко наполягала на оголошенні сторінок 81-95 сьомого тому справи, де частково містяться акти передачі-прийому технічного газу від НАК "Нафтогазу" до "УкрТрансГазу".

Крім того, сьогодні Р.Кірєєв вигнав бютівця із зали засідань суду за жарти.

Конфлікт почався з того, що суддя зробив Ю.Тимошенко зауваження за зневажливе ставлення до нього та прокурорів. На це С.Підгорний вигукнув: "А ви що робите?".

Р.Кірєєв попросив його підвестися та назвати свої ім’я та прізвище, але С.Підгорний сказав, що не може розчути його. Суддя ще кілька разів зробив йому зауваження, але нардеп вперто відповідав: "Що ви кажете? Я не чую".

Такі дії народного депутата викликали сміх у залі суду. В результаті Р.Кірєєв постановив видалити порушника із зали засідань і оголосив перерву на 10 хвилин.

Народний депутат відмовлявся залишити залу судового засідання, а працівники "Грифону" вмовляли його вийти.

Журналістів попросили вийти із зали. Частина працівників залишила залу засідань, а інша частина залишається у ній. Пізніше міліціонери видалили нардепа із зали засідань суду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...