Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 15:59
Новини: Політика
22380

Харківський університет будівництва та архітектури отримав статус національного

КИЇВ. 1 вересня. УНН. Президент України Віктор Янукович надав статус національного надання Харківському державному технічному університету будівництва та архітектури. Про це йдеться в указі № 885/2011, передає УНН.

"Ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, постановляю:

Надати Харківському державному технічному університету будівництва та архітектури статус національного і надалі іменувати його – Харківський національний університет будівництва та архітектури", - йдеться в документі.

Довідка УНН: У 1930 році на базі будівельного факультету Харківського технологічного інституту та архітектурного факультету Харківського художнього інституту був створений Харківський інженерно-будівельний інститут. Згодом інститут перетворився в могутній вищий навчальний заклад будівельного профілю України, один з найбільших центрів будівельної науки країни. Визнанням високої якості підготовки фахівців, підтвердженням високого рейтингу стало присвоєння йому в 1994 році статусу університету.

За роки свого існування підготовлено і випущено більш 45 тис. фахівців і наукових кадрів для іноземних держав. Зараз в університеті навчаються студенти й аспіранти з 20 країн світу. Про досить високий рівень підготовки фахівців свідчать дипломи переможців олімпіад і конкурси дипломних проектів. На міжнародних і всеукраїнських конкурсах дипломних проектів за фахом "Архітектура" на основі безлічі завойованих дипломів вищих ступенів архітектурна школа ХДТУБА визнана ведучої в Україні.

Сьогодні в університеті навчається 6175 студентів по 13 спеціальностям і 3 спеціалізаціями. Учбовий процес здійснюють 470 викладачів, серед яких 14% складають доктори наук, професори і 60% - кандидати наук, доценти. В університеті працюють 15 професорів і викладачів, що мають Почесні звання "Заслужений працівник вищої школи", "Заслужений діяч науки і техніки", "Заслужений архітектор". Лауреатами Державної премії України, дійсними членами і членами-кореспондентами академії наук вищої школи, Академії будівництва, Української академії архітектури, Академії інженерних наук і т.д., обрано більш 20 викладачів університету.

Університет плідно співробітничає з університетами Німеччини, Словаччини, Польщі, США, Китаю, Франції. Сьогодні робота університету спрямована на формування нового покоління фахівців не тількі будівельного та архітекторного профілю, що готові до самостійної творчої роботи, але й економічного спрямовування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...