Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
17325

В.Литвин взяв участь у відкритті пам’ятника Т.Шевченку у Вільнюсі

КИЇВ. 3 вересня. УНН. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у суботу у рамках робочого візиту до Литовської Республіки взяв участь у відкритті пам’ятника Т.Шевченку у Вільнюсі. Про це УНН повідломили у прес-службі ВРУ.

Виступаючи на урочистій церемонії, він назвав сьогоднішню подію непересічною і склав щиру подяку всім, хто долучився до того, щоб у старому місті Вільнюса поставити пам’ятник Тарасу Шевченку.

У церемонії взяли участь Голова Сейму Литовської Республіки І.Дягутенє та представники Сейму, мер м.Вільнюс А.Зуокас, Посол України в Литві В.Жовтенко та Посол Литовської Республіки в Україні П.Вайтекунас, cкульптор В.Aндріянов, голова української громади м.Вільнюс Н.Шертвітенє, глави дипломатичних місій, представники МЗС Литовської Республіки та ін.

Голова ВР України нагадав, що далекої осені 1829 року саме тут у Вільнюсі Тарас Шевченко почав свою дорогу до пожиттєвої слави, яка після закінчення його післяземного життя обернулася для нього бессмертям, адже саме тут він усвідомив себе як митець і як громадянин. Саме тут він очевидно зрозумів, що за свободу потрібно боротися. Тому закономірно, що перебуваючи далеко від Вільно, Шевченко згадував це місто: його університет, гостру браму, храми, замки, і людей, які відкрили йому очі, розкрилили його талант і дали йому поштовх дали йому путівки у велике життя. Поет написав багато віршів, присвячених цьому місту.

В.Литвин поклав до пам’ятника букет квітів з написом "Від Верховної Ради України".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram