Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 27 травня 2019 00:28
Новини: Здоров'я
17745

О.Аніщенко особисто попросив губернаторів подумати про соцзахист медиків

КИЇВ. 5 вересня.УНН. У зв'язку з вкрай складною ситуацією, що склалась у країні із забезпеченням медичними кадрами - нині в Україні дефіцит лікарів сягнув 46,9 тисячі (з них понад 6 тисяч у сільській місцевості), а молодших медичних працівників - до 24,5 тисячі, міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко особисто звернувся з листом до кожного керівника регіону та голів обласних рад з клопотанням щодо затвердження та підтримки регіональних програм соціального захисту медичних працівників та підняття престижу їх праці. Про це УНН повідомили в прес-службі МОЗ.

Унаслідок цілої низки факторів у закладах охорони здоров'я спостерігається надзвичайно велика плинність лікарів і медичних сестер, особливо молодих спеціалістів, перш за все внаслідок незадовільних умов праці та побуту, відсутності житла для лікарів та еміграційних процесів. Це ставить під загрозу якість та доступність медичної допомоги для населення, особливо  сільських районах та на депресивних територіях.

Міністерство охорони здоров'я України зі свого боку збільшує обсяги державного замовлення на підготовку лікарів за державним замовленням та щороку розподіляє до 2 тисяч лікарів у заклади охорони здоров'я, що розташовані у сільській місцевості. З цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України цьому контингенту випускників за умови відпрацювання не менше трьох років за направленням і укладення відповідних угод виплачуватиметься одноразова адресна матеріальна допомога в обсязі п'яти мінімальних заробітних плат.

З метою поліпшення соціального захисту медичних працівників МОЗ України вже підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України щодо збільшення на 50% посадових окладів лікарів, які працюють у закладах охорони здоров'я сільської місцевості. Проте зусилля МОЗ України щодо стабілізації кадрової ситуації у галузі повинні бути підкріплені реальною допомогою на місцях.

Гарним прикладом для регіонів країни має стати дієва співпраця у цьому напрямі керівництва м. Києва та Київської області спільно з Національним медичним університетом ім. О.О.Богомольця щодо цільової підготовки лікарів на базі університету за кошти регіонів та встановлення надбавок до посадових окладів лікарів столиці.

О.Аніщенко у своїх зверненнях до кожного керівника регіону висловив впевненість щодо ефективної спільної роботи МОЗ України та місцевих органів влади у справі поліпшення підготовки та соціального захисту медичних працівників.

Як повідомляв УНН, міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко наголошує, що на сьогодні однією з основних проблем у медичній галузі є кадрове забезпечення медичних закладів. Однією з причин такої ситуації є незадовільний соціальний захист медпрацівників, що зменшує мотивацію молоді здобувати цю професію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...