Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 17:27
8430

10 тисяч людей взяло участь у Європейських Днях Добросусідства

ЛЬВІВ-КИЇВ. 7 вересня. УНН. Перший заступиник голова Львівської ОДА Богдан Петрушак взяв участь у відзначенні Європейських Днів Добросусідства "Кордон – 480 – Granica", що відбулися на кордоні України та Республіки Польща в смт Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області. Загалом участь у заході взяло близько 10 тисяч осіб, повідомляє корреспондент УНН.

Метою заходу було сприяння розвитку добросусідських зв’язків в дусі європейської інтеграції, дотримуючись при цьому своєї культурної різноманітності; розвиток транскордонної співпраці різних структур культурного, соціального та економічного життя; розширення співпраці державних органів, громадських та культурних організацій по обидві сторони кордону; поглиблення взаємодовіри, яка є передумовою ефективної співпраці понад кордонами; відбудова та підтримка культурних зв’язків, спільної духовної спадщини; подолання існуючих стереотипів та здійснення промоції прикордонних регіонів.

 

У рамках заходів у м. Перемишль (РП) відбувся Форум транскордонної співпраці в рамках Європейських Днів Добросусідства "Кордон 480", організатором якого виступили Львівська облдержадміністрація, Уряд Маршалківський Підкарпатського воєводства (РП), АОМС "Єврорегіон Карпати – Україна".

 

Мета Форуму – обговорення проблем та перспектив розвитку добросусідських відносин, а також транскордонної співпраці в українсько-польському прикордонному регіоні. Завдання Форуму – обговорення передумов інтеграції України до Європейського Союзу, українсько-польських стосунків та викликів, що ставить майбутнє десятиліття перед співпрацею України з ЄС; презентація концепції "Карпатський Горизонт 2020", спрямованої на розробку та затвердження Європейською Комісією окремої операційної програми регіонального розвитку для Карпатського Єврорегіону на фінансову перспективу ЄС 2014-2020 років; обговорення проблематики та перспектив розбудови українсько-польського кордону. Також відбувся збір підписів за відкриття прикордонного переходу "Нижанковичі-Мальговичі" (близько 10 тис.), виставка народних промислів та ремесел, концерт українських та польських гуртів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...