Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 22:09
15690

Кіровоградським та Хмельницьким облводгоспами неефективно використано 2,2 млн грн і 3 млн грн

КИЇВ. 12 вересня. УНН. Басейновим управлінням, Кіровоградським та Хмельницьким облводгоспами у 2009-2010 роках та І півріччі 2011 року з порушенням законодавства та неефективно використано 2,2 млн грн і 3 млн грн бюджетних коштів відповідно. Про це йдеться повідомленні Рахункої палати за результатами розгляду відповідного аудиту використання бюджетних коштів, передає УНН.

В охоплених аудитом регіонах не забезпечено належного контролю за обсягами та своєчасністю надходжень орендної плати за використанням водних об'єктів, відшкодуванням нанесених довкіллю збитків, а також достовірністю звітних даних про водокористування. Через це у 2009-2010 роках державним бюджетом втрачена можливість додаткового отримання доходів від оренди водних об'єктів у сумі, за розрахунками аудиторів, 10,3 млн грн, у тому числі по Вінницькій області - 4,5 млн грн, Кіровоградській - 3,7 млн грн , Хмельницькій - 2,1 млн гривень.

Басейновим управлінням, Кіровоградським та Хмельницьким облводгоспами у 2009-2010 роках та І півріччі 2011 року з порушенням законодавства та неефективно використано 2,2 млн грн і 3 млн грн бюджетних коштів відповідно.
Колегія Рахункової палати зазначила: невиконання належним чином функцій та повноважень щодо управління водними ресурсами з боку підрозділів Держводагентства, місцевих облдержадміністрацій є однією з причин погіршення екологічного стану водних об'єктів басейну Південного Бугу, створює загрозу для безпечного водопостачання близько 2 млн. громадян України, зокрема і мешканців Вінницької, Кіровоградської та Хмельницької областей.

Довідка УНН: басейн річки Південний Буг розташований у межах України на території шести областей - Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. До нього входять 188 водосховищ і понад 9 тис. ставків загальним обсягом понад 1,5 млрд. куб м води. У межах водогосподарського комплексу басейну р. Південний Буг проживає 4,2 млн. чоловік, що складає близько 8 відс. всього населення України. Підприємствами харчової, хімічної промисловості та комунального господарства у басейн річки скидаються значні обсяги забруднених стічних вод, внаслідок чого існує загроза для питного водопостачання значної кількості населення, флори та фауни регіону.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...