Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 12:40
Новини: Економіка
12960

ПЕРЕДБАЧЕННЯ ТРАНШУ МВФ. ДЕРЖБОРГ УКРАЇНИ. ПОЗИТИВНЕ САЛЬДО

КИЇВ. 12 вересня. УНН. Черговий транш кредиту з Міжнародного валютного фонду може надійти не раніше лютого наступного року. Таку думку висловив член ради НБУ Роман Шпек під час публічної дискусії "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?", передає кореспондент УНН. В свою чергу представник управління по роботі з державним боргом і міжнародним співробітництвом міністерства фінансів Костянтин Кузнецов зазначив, що станом на 5 вересня 2011 року Державний борг України становить 360,5 мільярда гривень. Також керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький під час публічної дискусії наголосив, що позитивне сальдо платіжного балансу на наступний рік буде становити 761 млн дол.

Черговий транш кредиту з Міжнародного валютного фонду може надійти не раніше лютого наступного року. Таку думку висловив член ради НБУ Роман Шпек під час публічної дискусії "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?"

"У нас іде багато розмов, що місія мала приїхати у кінці серпня. Дві сторони домовилися перенести на жовтень. Але в мене є таке побоювання, що після того як ми показали, який фактично був стан виконання дефіциту бюджету за минулий рік, то спираючись на свій багаторічний досвід співпраці з МВФ, я можу передбачити, що наступний транш поступить у кращому випадку в лютому", - переконаний Р.Шпек.

За словами члена Ради НБУ, черговий транш МВФ може надати тільки після того, як вони побачать реальний бюджет на наступний рік, реальне виконання дефіциту бюджету, а не задеклароване урядом за минулий рік.

В свою чергу представник управління по роботі з державним боргом і міжнародним співробітництвом міністерства фінансів Костянтин Кузнецов зазначив, що станом на 5 вересня 2011 року Державний борг України становить 360,5 мільярда гривень.

"Станом на 5 вересня поточного року державний борг становить 360,5 млрд грн., тобто, ми бачимо, що на сьогодні жодних сумнівів немає в тім, що ми можемо перевищити запланований показник. І, до речі, для МВФ важливо бачити те, що сьогодні міністерство фінансів чітко виконує поставленні завдання щодо не нарощування державного боргу та здійснення ефективного контролю у цій сфері", - зазначив чиновник.

К.Кузнецов нагадав, що відповідно до бюджетного кодексу критичний рівень відношення сумарного значення державного боргу та гарантованого державою боргу не повинно перевищувати 60%. За його словами, мінфін наголошує, що цей показник має бути на рівні 40%. "На сьогодні співвідношення гарантованого державою боргу та державного боргу до ВВП має дорівнювати приблизно 42,5%. Ми порахували, що це співвідношення становитиме у 2012 р – 41,9%, у 2013 – 37,9%, у 2014 – 35,3%", - повідомив К.Кузнецов.

Також керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький під час публічної дискусії наголосив, що позитивне сальдо платіжного балансу на наступний рік буде становити 761 млн дол. В.Литвицький розповів, що за останніми прогнозами позитивне сальдо зведеного платіжного балансу на 2012 рік становитиме 761 млн дол.

"Наскільки цей прогноз збудеться, звичайно залежить від відтоків і притоків поточного і фінансового рахунків", - зазначив він.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...