Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 27 травня 2019 00:32
Новини: Економіка
75210

Уряд схвалив Державну програму розвитку внутрішнього виробництва

КИЇВ. 12 вересня. УНН. Уряд України спрямує свої дії на активізацію процесів імпортозаміщення. Про це сказав Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи схвалення на засіданні уряду Державної програми розвитку внутрішнього виробництва, повідомили УНН у прес-службі урядовця. 

За його словами, Програма має на меті підвищити економічну стійкість держави за рахунок розвитку внутрішнього виробництва.

"Ми повинні на повну потужність активізувати процеси імпортозаміщення. Україна має все необхідне для збільшення обсягів власного випуску продукції, яка сьогодні імпортується - це значний природно-ресурсний, виробничий, науково-технічний та трудовий потенціали. Ключовим напрямком економічної політики України є розширення внутрішнього ринку", - сказав Андрій Клюєв.

За словами Андрія Клюєва, поряд з високою залежністю української економіки від імпорту енергоносіїв негативний вплив на зовнішньоторговельний баланс країни здійснює імпорт машин, устаткування, механізмів і транспортних засобів, обсяг якого склав у 2010 році 12,7 млрд дол. США (майже 21%) та імпорт хімічної продукції обсягом 10,1 млрд дол. США (16,7%).

Перший віце-прем‘єр-міністр заявив, що потенціал із імпортозаміщення є в усіх галузях. Це, за його словами, стосується і машинобудування, у тому числі - сільськогосподарського, і хімічної, і легкої промисловості, виробництва лікарських засобів. Андрій Клюєв також заявив, що значний потенціал для розвитку є в авіаційної промисловості та ОПК. Також Україна зобов’язана за найближчі 10 років суттєво збільшити забезпечення себе енергоносіями власного видобутку, сказав Перший віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, наприкінці липня Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України розробити комплексну програму підтримки експорту та імпортозаміщення. А вже 12 вересня Мінекономрозвитку внесло на розгляд Уряду таку програму, яка отримала назву "Державна програма розвитку внутрішнього виробництва". Перший етап реалізації Програми розрахований на період 2012-2015 років. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...